Przeżywamy Wielki Post, który prowadzi nas do najważniejszych świąt w roku liturgicznym – Triduum Paschalnego. Po ubiegło letnich bardzo dobrych doświadczeniach, trzeci raz przygotowujemy w Wielki Czwartek uroczystą procesję z darami, która ma być wyrazem wspólnej troski o piękno liturgii i nasz kościół.
Jeśli chcesz ofiarować coś od wspólnoty, coś od siebie, coś od swojej rodziny, wspólnie z sąsiadami – prosimy o zgłoszenie się:
- do ks. Proboszcza
- lub do Pani Wandy Bartosiewicz w kancelarii parafialnej.
Serdecznie zapraszamy Parafian i naszych Przyjaciół do włączenia się w procesję z darami.
W tym roku chcemy zakupić:
- zielony ornat na świąteczne liturgie
- cztery zielone ornaty do koncelebry na świąteczne liturgie
- cztery zielone stuły
- dziesięć kompletów bielizny kielichowej
- woskowe świece ołtarzowe – w kompletach po 4 sztuki
- świece oliwne do wiecznej lampki,
- tron pod monstrancję
- dwa relikwiarze, w których zostaną umieszczone relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ks. Jerzego Popiełuszki.
Podczas procesji w 2023 roku nasza świątynia wzbogaciła się o bursy na Najświętszy Sakrament zanoszony do chorych, obrusy ołtarzowe, Wielkanocny Lekcjonarz Mszalny, ręcznie malowany paschał, woskowe świece ołtarzowe, świece oliwne do wiecznej lampki, cztery białe stuły, ornat na świąteczne liturgie, dwa ornaty do koncelebry na świąteczne liturgie, trzy komplety bielizny kielichowej. Wielkoczwartkowe dary ołtarza w 2024 r. obejmowały renowację monstrancji, uroczysty ornat maryjny, cztery fioletowe stuły, fioletowy ornat na świąteczne liturgie, cztery fioletowe ornaty do koncelebry na świąteczne liturgie, dziesięć kompletów bielizny kielichowej, woskowe świece ołtarzowe, świece oliwne do wiecznej lampki.
Każdy ma swój udział w sprawowaniu liturgii. Dziękujemy za wszystkie przedmioty służące do sprawowania liturgii. Dziękujemy za troskę o świątynię i piękno świętej liturgii.