Triduum Paschalne (dużo zdjęć)

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Długie, trwające do późnej nocy dyżury w konfesjonałach i to nie w ramach akcji "Noce konfesjonałów", ale w zgodzie z 35-letnią tradycją parafialną, kościół zapełniony każdego dnia wiernymi, wreszcie tłum wyznawców podczas wyjątkowej procesji rezurekcyjnej - wyjątkowej, bo rozpoczynającej się praktycznie o godz. 5.00, w związku z nocną zmianą czasu, ale wyjątkowej też z innego powodu - uczestnictwa, które wbrew przewidywaniom sceptyków nie ustępowało temu w poprzednich latach - w takiej scenerii przebiegał w parafii okres Triduum Paschalnego.

Jako świeccy, zaangażowani w życie Kościoła, bardzo dziękujemy naszym kapłanom za ofiarną posługę, za piękną oprawę liturgiczną, z której parafia słynie, za głoszenie Słowa, które ma moc zbawczą, za słowa otuchy i zachęty, i za okazywaną nam przy każdej okazji sympatię. Przypomnijmy, liturgii Wielkiego Czwartku przewodził ks. Piotr Kozłowski, Wielkiego Piątku - ks. Marcin Wiśniowski, Wigilii Paschalnej w sobotę - ks. Rafał Pernal, a Mszy Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - ks. Kazimierz Bednarski.

Swój wielki udział w uświetnieniu świętych obrzędów mają świeccy. Dobry zestaw lektorów czytających Pismo Święte, piękny śpiew dobiegający z chóru, dobra służba ministrantów, którzy swoją postawą dodawali blasku świętej liturgii, często niedoceniona ale bardzo ważna praca kościelnych - złożyły się na tą "jedność w wielości" jaka panowała na prezbiterium.

Dzięki nim wszystkim mogliśmy w niedzielę o świcie przeżyć wielkie chwile - radosnej proklamacji zmartwychwstania Chrystusa i wezwania całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego!

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej

 

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

 

Sobota - Liturgia Wigilii Paschalnej

 

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego - procesja rezurekcyjna

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka