Aktualności

Jak informuje Kuria Biskupia uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Kazimierza Bednarskiego odbędą się w piątek 12 lutego w Koszalinie.
Dzisiaj Kuria Biskupia powiadomiła nas o odejściu do Pana naszego proboszcza, ks. Kazimierza Bednarskiego. "W niedzielę, 7 lutego o godz. 9.00 w szpitalu w Koszalinie zmarł ks. prałat Kazimierz Bednarski, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie". Codziennie o 17.30 w kościele odmawiać będziemy różaniec. Bądźmy razem w tych trudnych dla nas chwilach. Odpowiedzmy tym do czego przez 40 lat nas zachęcał - modlitwą, wiarą, oddaniem Kościołowi i zaangażowaniem w życie parafii.  
MSZE ŚWIĘTE o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla ks. proboszcza Kazimierza BEDNARSKIEGO
Oto za naszych dni przyszły na nas czasy pełne niebezpieczeństw, a gdy miłość ostygła, nieprawość rozpleniła się tak bardzo, że cały porządek rzeczy zdaje się być wywrócony do góry nogami i wygląda na to, że religia nie może znaleźć dla siebie miejsca.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
...i uderzyły w niebo wielkanocne dzwony obudziły ludzi w miejskich blokowiskach powstawali pospiesznie niejeden zdziwiony pyta co to za hałas? a dzieci mówiły To Pan zmartwychwstał! To Pan zmartwychwstał! Po wielkim trudzie Wielkiego Postu, gdzie lęk przed epidemią, strach przed zamkniętymi drzwiami kościołów, szkół i urzędów, mamy budować nową rzeczywistość opartą na nadziei życia w harmonii z Bogiem i ludźmi. Życzą: Ks. Kazimierz Bednarski z Radą Parafialną, Nauczycielami i Pracownikami szkoły, Księżmi, Siostrami szensztackimi, Pracownikami parafii.
Biskup Edward Dajczak wydał odpowiednie wskazania. Przedstawiamy ich syntezę: Kościół Powszechny znalazł się w nadzwyczajnej sytuacji. Pierwszy raz od wielu wieków Ojciec Święty będzie sprawował Liturgię Wielkiego Tygodnia bez szerszego udziału wiernych, z wyjątkiem asysty liturgicznej. Z głęboką wiarą w Bożą obecność oraz w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wiernych Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego, przekazuję wskazania odnośnie sprawowania czynności liturgicznych Wielkiego Tygodnia. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dramatyczny apel "zostań w domu" nie może mieć wyjątków."
Pasterka w parafii Ducha Świętego. Cicha noc, święta noc,/ Pastuszkowie od swych trzód,/ Biegną wielce zadziwieni,/ Za anielskim głosem pieni,/ Gdzie się spełnił cud.
Niedzielny festyn organizowany od 10 lat wspólnymi siłami Parafii, Ratusza i spółdzielni "Przylesie", mimo przelotnego deszczu był taki sam jak poprzednie - przyjazny, rodzinny, radosny, wypełniony śpiewem, tańcem i zabawą.
Strona 1 z 20

Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka