Samorząd uczniowski

Mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka by pośród witających zobaczyć człowieka(Jerzy Liebert)

Samorząd Szkolny KSP Wyróżniony

Napisane przez Opublikowano w: Samorząd uczniowski
Nasz Samorząd Szkolny, w skład którego wchodzą przedstawiciele klas I-VI rozpoczął działalność od września bieżącego roku. Funkcję przewodniczącej pełni Wiktoria Pilarska z klasy V B, zaś zastępcą jest Magdalena Berchert z klasy VI B.
25 listopada 2016 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tego okazji tego dnia przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione pluszaki i przytulanki. Towarzyszyły nam one podczas zajęć i na przerwach. Każda klasa młodsza (I- III) przygotowała pracę plastyczną pt "Miś". Wykonane prace ubogaciły wystrój naszych klas.
5 listopada z okazji Dnia Postaci z Bajek samorząd szkolny zorganizował akcję "Koledzy czytają kolegom". Uczniowie z klas starszych, w ramach zajęć świetlicowych, czytali fragment bajek i baśni swoim młodszym kolegom. Inspiracją do tego przedsięwzięcia było doskonalenie techniki czytania oraz promocja czytelnictwa.
Dzisiaj, 21 października 2016 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jana Pawła II. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani w żółto-białe stroje. Przy wejściu do szkoły stały dzieci z naszej szkoły podstawowej, która nosi zaszczytne imię Jana Pawła II. Trzymały pudełko z losami, a każda osoba wchodząca do budynku szkoły brała jedna karteczkę. Na wszystkich były cytaty Jana Pawła II. Dodatkowo osobom, które miały szczęście i wylosowały szczęśliwą karteczkę przysługiwała kremówka.
20 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszalinie. W uroczystości wzięli udział: rodzice i zaproszeni goście, dyrekcja szkoły i nauczyciele, pracownicy. Szczególnymi gośćmi byli państwo Urszula i Janusz Gajewscy. Są oni rodzicami Daniela, który zawdzięcza ocalenie życia cudownej interwencji (wówczas jeszcze) błogosławionej Urszuli Ledóchowskiej.