Aktualności Oświata

Dlaczego warto wybrać Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II
W dniu wspomnienia liturgicznego świętego Kazimierza - 4 marca 2021 roku - nauczyciele i pracownicy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Koszalinie wraz z Proboszczem parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie Księdzem Pawłem Wojtalewiczem spotkali się nad grobem ś.p. Księdza Dyrektora Kazimierza Bednarskiego, by w modlitwie i wspomnieniach świętować, jak co roku, imieniny założyciela pierwszej po 1989 roku katolickiej szkoły w Polsce.
Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Koszalinie od września uczestniczą w treningach piłki siatkowej pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Bryły. W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 uczestniczyli w kilku Ogólnopolskich Turniejach Mini Piłki Siatkowej oraz rywalizowali o Mistrzostwo Koszalina w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
4 stycznia w kościele parafialnym Ducha Świętego odbyły szkolne jasełka, które mają już wieloletnią tradycję. W tym roku zostały wyreżyserowane przez księdza Przemysława Gracka, a aktorami byli uczniowie klasy III Katolickiego Gimnazjum. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe przyjęło niekonwencjonalną formę. Grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, uczniowie, goście nie zobaczyli aniołów czy pasterzy zebranych wokół żłóbka, a postaciami były współczesne nam osoby jak biznesmeni, bezdomni, pracownicy hotelu, dealer narkotykowy, schorowana staruszka, młodzież. Przedstawienie zostało wzbogacone kolędami w wykonaniu szkolnego chóru. Po jasełkach wszyscy zgromadzeni symbolicznie podzielili się opłatkiem.
28 października gościliśmy w naszej szkole wielu, mniej lub bardziej znanych świętych. Dzieci w strojach z różnych epok i krajów prezentowały swoich świętych przyjaciół. Podziwialiśmy nie tylko pomysłowość uczniów (i rodziców :)), ale również wiedzę uczestników na temat wybranych postaci.
30 listopada Katolicka Szkoła Podstawowa wzięła udział w lekcjach wychowawczych na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce, przeprowadzanych przez Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Zawodowego. W lekcjach brali udział uczniowie klas IIA, IIIB, IVA, VB i VIB. Uczestnicy dowiedzieli się nie tylko jakie mają prawa jako pacjenci, ale także jakie są ich obowiązki. Zapoznali się także z Kartą Praw Pacjenta oraz telefonami alarmowymi.
20 października 6-latki z oddziału przedszkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej zostały zaproszone do filii numer 6 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Tam, w ramach lekcji bibliotecznej z cyklu "Zaczarowane strony", wzięły udział w przeglądzie najciekawszych utworów literackich dla dzieci. Przedszkolakom szczególnie interesująca wydała się interaktywna "Książka z dziurą" oraz do czytania dotykiem pozycja dla niewidomych, wykorzystująca pismo Braille’a. Kolejną atrakcją było wysłuchanie fragmentu opowiadania "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".
We wtorek 4 października uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Gimnazjum obchodzili wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Żeby lepiej poznać postać świętego uczniowie uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych "Św. Franciszek i jego czasy", które zorganizowało Studio Historyczne "Huzar". Uczniowie wysłuchali wykładu przybliżającego postać św. Franciszka.
W piątek, 14 października wybraliśmy się na wykopki, do gospodarstwa Zielona Farma, we wsi Żelimucha. Była to niesamowita przygoda, obfitująca w atrakcje. Zbieraliśmy ziemniaki, piekliśmy je w ognisku, robiliśmy "cudaczka-ziemniaczka", oglądaliśmy wiejskie zwierzęta, a niektóre nawet karmiliśmy. A na koniec gospodarze poczęstowali nas wiejską "Coca-Colą". Jeśli chcecie wiedzieć jak spędziliśmy ten dzień, obejrzyjcie zdjęcia :)
W czwartek 29 listopada uczniowie Katolickiego Gimnazjum i najstarszych klas (V i VI) Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszalinie uczestniczyli w XVI Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki w Politechnice Koszalińskiej. W programie festiwalu znalazły się wykłady i pokazy popularnonaukowe, zwiedzanie pracowni i laboratoriów, pokaz świateł laserowych z efektami specjalnymi, a także pokaz nowoczesnych maszyn rolniczych.
Strona 1 z 7