Rodzina Różańcowa

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Napisane przez  Opublikowano w: Grupy

"Różaniec jest zawsze moją ulubioną modlitwą" (Jan Paweł II)      

                                                                                                                         

Rodzina Różańcowa

 

Z chwilą powstania parafii pw. Ducha Św. rozpoczęły swą pracę grupy duszpasterskie.

 

Pierwszą grupą powstałą w lipcu 1981 r. była rodzina różańcowa. Celem tej grupy jest duszpasterstwo modlitwy w parafii, ponieważ fundamentami wszystkich prac parafialnych jest modlitwa.

 

Działalność Rodziny Różańcowej została ujęta w następujące formy:

 

1) Środa w parafii jest dniem różańcowym.Pierwsza środa miesiąca – godz. 18.00 Msza Św. w intencji Rodziny Różańcowej.

 

2) Początkowo ustalono, że w każdą środę po Mszy Św. wieczornej wspólna modlitwa różańcowa. Z czasem nastąpiła zmiana i do dnia dzisiejszego różaniec jest odmawiany codziennie o godz. 17.30.

Prowadzącymi modlitwę były wyznaczone osoby z grupy różańcowej, a od 2-ch lat do prowadzenia modlitwy są włączone wszystkie grupy modlitewne w parafii kapłani, siostry zakonne, ministranci. Każda grupa ma swój dzień w tygodniu.

 

3) Również w pierwszą środę miesiąca są organizowane spotkania organizacyjne, okolicznościowe. Rodzina Różańcowa uczestniczy w uroczystościach odbywających się w parafii – ( adoracje, spotkania, pielgrzymki ).

 

4) W ewidencji naszej figuruje 220 osób. Należą członkowie z innych grup modlitewnych, pracownicy parafialni oraz dzieci i młodzież ( Róże Różańcowe ) skupieni w róże.

 

5) Rodzina Różańcowa swoim patronatem objęła Kaplicę Chrystusa Króla i Krzyż Misyjny. Pierwszą animatorką grupy była Sabina Kasprzak, a od kwietnia 1985 r. – do kwietnia 2004 r. Regina Pyszno. Następnie od kwietnia 2004 r. grupę przyjęła Władysława Antosiewicz do lipca 2006 r.

 

 

Więcej w tej kategorii: « Lektorzy Dorośli O nas »

Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka