Oaza Parafialna

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Napisane przez  Opublikowano w: Grupy

Oaza Parafialna

 

Pewnie wiele razy w swoim życiu zastanawiałeś się kim jesteś, kto odpowiedzialny jest za świat, który cię otacza..i może właśnie te pytania sprawiły, że tu zajrzałeś i właśnie to czytasz...Bardzo się cieszę ?

 

Odpowiedzi na wszystkie nurtujące cie pytania możesz odnaleźć w Bogu. Jak dotrzeć do Boga? Jak poznać Jego plan, który ma wobec Ciebie? Ciężko jest kroczyć samemu, dlatego Kościół stawia nam na drodze wspólnoty, które pomagają nam poznawać Boga. Pragnę przybliżyć Tobie jedną z wielu takich wspólnot, a mianowicie- oazę. Czym ona jest? O co w niej w ogóle chodzi? Po co się spotykamy? Co robimy i w jaki jest w tym cel?

 

A wiec jesteśmy wspólnotą, w której razem odkrywamy i poznajemy siebie wracając do Początku...do Początku, którym jest Bóg...A wiec w oazie odkrywamy również Boga, który jest naszym Ojcem, a zarazem Przyjacielem.

 

Ruch Światło-Życie, potocznie zwany właśnie oazą założony został przez ś.p. Ks Franciszka Blachnickiego. Ks Franciszek zakładając tę wspólnotę myślał przede wszystkim o młodym człowieku, o jego problemach, trudnościach, przeszkodach. Pragnął aby młody człowiek prawdziwie poznał Jezusa Chrystusa, aby to Jezus stał się Jego przyjacielem. Pragnął, aby młody człowiek zakochał się w Eucharystii!!

 

I teraz my, młodzi ludzie pragnąc kontynuować dzieło ks. Blachnickiego tworzymy w swojej parafii oazę. Chcemy, aby każdy miał szansę na poznanie prawdziwej miłości Boga, aby zrozumiał istotę swojego istnienia... Życie w oazie to nie tylko modlitwa, to również wspólna zabawa i możliwość poznania wielu wartościowych ludzi, którzy chętnie pomogą przezwyciężyć Ci Twoje słabości i razem z Tobą odkryją w Twoim sercu Bożą Miłość...

 

Najgłośniej jest o nas w wakacje. Jeździmy na rekolekcje, które trwają 15 dni. Myślisz, że długo? Czas ten leci bardzo szybko... uwierz mi! Rekolekcje te, oparte są na trzech częściach różańca świętego. Każdego dnia przeżywamy kolejną tajemnicę. W ten sposób mamy w czasie rekolekcji pokrótce przedstawione całe życie Jezusa, każdy dzień jest po prostu inny. Co robimy na tych rekolekcjach? Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą, mamy spotkania w mniejszych grupach, gdzie możemy się dzielić naszym przeżyciem rekolekcji, naszymi radościami, smutkami. Mamy różne wyprawy, gramy w gry zespołowe, bawimy się, tańczymy, śpiewamy (oczywiście jemy między tymi zajęciami). Wieczorem spotykamy się na wspólnej modlitwie, podsumowujemy dzień.

 

Po powrocie z rekolekcji, nie chcemy zapomnieć o tych wielkich „rzeczach", które dokonały się podczas wakacji. Pragniemy spotykać się nadal! I tak w parafii Ducha św. mamy swoje spotkania w każdą sobotę o godzinie 18.45 w salce na plebanii. Opiekunem wspólnoty jest ks. Rafał Pernal.

 

 

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości to służymy pomocą:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka