Ogłoszenia duszpasterskie - Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy - 5 kwietnia 2021

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Bóg wskrzesił Jezusa, zerwawszy więzy śmierci. Zwycięstwo Jezusa pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo? Kto wierzy w Chrystusa, zmartwychwstanie i żyć będzie na wieki. Możemy być pełni zapału do pracy dla Pana, bo wiemy, że nasz trud nie pójdzie na marne. Czeka nas chwalebne zmartwychwstanie, objawi się w nas chwała, w porównaniu z którą wszystkie trudy i cierpienia doczesne są niczym. Mesjasz Pan, Jezus Chrystus, zmartwychwstał, gdyż niemożliwe było, aby śmierć panowała nad Nim. W Chrystusie, nasze życie to radosne oczekiwanie na wielki dzień zmartwychwstania. A radości naszej nie będzie końca.

 

W zawiązku z rozporządzeniem władz państwowych i naszego Biskupa Diecezjalnego - prosimy o bezwzględne zakrywanie ust i nosa w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych. Korzystajmy również z automatycznych dozowników płynu dezynfekcyjnego, które znajdują się przy wyjściach z kościoła. W naszej świątyni obecnie może przebywać 75 osób. Do 9 kwietnia na Msze i nabożeństwa wchodzimy tylko głównym wejściem a wychodzimy tylko wyjściem przy kaplicy. Zajmujemy tylko te miejsca w ławkach, które są oznaczone. Jeżeli limit osób zostanie wyczerpany to prosimy o wybór Mszy i nabożeństwa o innej godzinie lub pozostanie na zewnątrz kościoła i tam uczestniczenie w liturgii, co na pewno ułatwi nowo zainstalowane nagłośnienie zewnętrzne. Kapłani będą udzielać komunii świętej również na zewnątrz kościoła. Jako duszpasterze, którym zależy na zdrowiu duszy i ciała wszystkich parafian odwiedzających nasz kościół bardzo prosimy Was o wyrozumiałość i zrozumienie oraz o to, abyśmy ze względu na Przykazanie Miłości byli zawsze odpowiedzialni za siebie i innych.

  • Dziś w Poniedziałek w Oktawie Wielkiejnocy Msze Święte: o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00. Ofiary na tacę przeznaczone są na kształcenie w diecezji i KUL.
  • Trwamy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Dziś zapraszamy na Nowennę po Mszy o godz. 15.00, natomiast w dni powszednie Oktawy Wielkanocnej zapraszamy na Nowennę po Mszy o godz. 12.00.
  • Piątek (9 kwietnia) - godz. 17.00 w kaplicy - Msza Święta w intencji Zmarłych, którzy odeszli od nas w marcu. Z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00. Po Mszy o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na cele charytatywne przeznaczona jest w połowie na Caritas diecezji i Caritas parafialną. Przynosimy skarbonki Caritas z jałmużną, wielkopostną.
  • Szkoła Katolicka przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny. Wszystkie informacje są dostępne na ulotkach i w sekretariacie szkoły.

 

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Bogusława Gromek, + Violetta Biernat, + Zbigniew Matejek, + Józef Rychliński, + Jadwiga Boruc, + Renata Kosela, + Józef Śmieszko, + Monika Chmielewska, + Izydor Wasilewski, + Bogdan Piłatowski, + Jacek Wiśniewski.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza swoją radością i pokojem. Szczęść Boże!

 

 

 

Komentarz do Ewangelii: Marek Ristau

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka