Ruch Trzeźwości w parafii Ducha Świętego

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności - Trzeźwość

RUCH TRZEŹWOŚCI im. Św. MAKSYMILIANA KOLBEGO - PARAFIA DUCHA ŚWIĘTEGO W KOSZALINIE - w każdy ostatni piątek miesiąca, godz. 18.00, Msza Święta w intencji trzeźwości. Po Mszy świętej spotkanie z księdzem w zakrystii, Rozmawiamy o problemach związanych z nadużywaniem alkoholu. Organizujemy pielgrzymki trzeźwościowe. Tel. do kontaktu 660 742 886.

 

RUCH TRZEŹWOŚCI im. Św. MAKSYMILIANA KOLBEGO został powołany przez Konferencję Episkopatu Polski 19 września 1982 r. podczas I Krajowej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. RTMK nawiązuje do chlubnych tradycji dawniejszych bractw, stowarzyszeń trzeźwościowych i abstynenckich, działających na przełomie XIX i XX.

Ruch Trzeźwości dąży do odrodzenia Narodu w duchu maryjnym przez: budzenie wdzięczności za dar życia i jego poszanowania, troskę o stałe pogłębianie świadomości godności człowieka, kształtowanie odwagi czynienia dobra i przeciwstawienia się złu dobrem przez poświęcenie się dla bliźniego w duchu zasad chrześcijańskiego życia, pracę nad budowaniem jedności i wspólnoty wśród bliskich przez wcielanie w codzienne życie idei braterstwa franciszkańskiego, trzeźwość, jako konsekwencję życia zgodnego z Ewangelią Jezusa Chrystusa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.