Ks. Kazimierz Bednarski - 5 marca 2017 - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności - Trzeźwość

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy pościł już czterdzieści dni i czterdzieści nocy, poczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: "Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem". Lecz On mu odparł: "Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych". Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł Mu: "Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisane jest bowiem: Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień".

Odrzekł mu Jezus: "Ale napisane jest także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego". Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon". Na to odrzekł mu Jezus: "Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz". Wtedy opuścił Go diabeł, a oto przystąpili aniołowie i usługiwali Mu. (Mt 4, 1-11)

 

 

 

Foto: TV Max (zrzut ekranowy).

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Ks. Piotr Zieliński

Ks. Piotr Zieliński

Diecezjalny duszpasterz trzeźwości
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska


Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości wraz z o. Oskarem Puszkiewiczem OFM, członkiem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i ks. Piotrem Zielińskim.


O. Krzysztof Kościelecki OFMCap

o. Krzysztof Kościelecki OFMCap, dyrektor Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości z ks. Piotrem Zielińskim.


Zdjęcia wykonane podczas wiosennej sesji diecezjalnych duszpasterzy trzeźwości (16 marca br.) w gmachu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Kliknij na zdjęcie, żeby je powiększyć.