Spotkania

W sobotę, 1 sierpnia wyruszy z kościoła pw. Ducha Świętego w Koszalinie XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.
Program 24. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Trzeźwości na Górę Chełmską - sobota, 2 sierpnia 2014:
Serdecznie zapraszamy 6 lipca 2014 r. na 12. Trzeźwościową Pielgrzymkę do Skrzatusza. Rozpoczęcie o godz. 10:00 Mszą Świętą. Po Eucharystii Droga Krzyżowa, następnie poczęstunek, dzielenie się doświadczeniem, siłą i nadzieją oraz wspólny śpiew.
Stałe inicjatywy duszpasterskie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
W dniach 16-17 listopada 2013 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędą się rekolekcje pod hasłem "Nie jestem samotną wyspą i nie żyję dla siebie" dla osób z Grup Anonimowych Alkoholików, ich Rodzin, bliskich, przyjaciół i członków Ruchu Trzeźwości oraz wolontariuszy.
 W sobotę 3 sierpnia po raz 23. wyruszy pielgrzymka trzeźwości na Górę Chełmską do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W specjalnym apelu na miesiąc sierpień, który w polskim Kościele jest miesiącem trzeźwości, wystosowanym przez Konferencję Episkopatu Polski czytamy: "Niech nasza sierpniowa abstynencja będzie ofiarą w intencji ich powrotu do jedności z Bogiem. Podejmijmy ją także z pobudek patriotycznych i społecznych. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem, w którym przeżywamy wiele ważnych świąt maryjnych i rocznic narodowych – niech abstynencja będzie jedną z form podkreślenia doniosłości tych dni. Nie zamykajmy oczu na zagrożenia, które niszczą życie milionów rodzin, osłabiają Kościół i całą naszą ojczyznę.…
W sobotę 3 sierpnia odbędzie się 23. już z kolei Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości. Pieszy ruch pielgrzymkowy na Górę Chełmską zainicjowała I Pielgrzymka Trzeźwości, kiedy to 3 sierpnia 1991 roku ponad sto osób przeszło od kościoła Ducha Świętego na Górę Chełmską.
 Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży do uczestnictwa w Rekolekcjach Kapłańskich, które odbędą się w Sanktuarium Rokitniańskim w dniach od 02 do 05 kwietnia br. Temat rekolekcji: „Modlitwa”. Słowo Boże będzie głosił O. dr Kazimierz Synowczyk OFM Cap. z Warszawy.
Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Duszpasterstwo Trzeźwości