Folklor podbija Koszalin (dużo zdjęć)

Napisane przez  Opublikowano w: Uncategorized-6

Parafia Ducha Świętego w Koszalinie od dawna słynie z corocznych imprez organizowanych razem z Urzędem Miejskim i Koszalińską Spółdzielnią Mieszkaniową "Przylesie", ale tym razem, podczas niedzielnego festynu połączonego z odpustem parafialnym, frekwencja i radość ze wspólnej zabawy, przekroczyły wszelkie oczekiwania. Zaimprowizowana na szkolnym placu widownia była wypełniona od chwili rozpoczęcia imprezy o godz. 13, a ż do zakończenia ok. godz. 19, a widzowie po kolei włączali się do tanecznego kręgu. Setki rodzin spędziły niedzielę na wspólnej zabawie, korzystającej z bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów.

 

- Dla mnie to szczęśliwy dzień - mówi proboszcz, ks. Kazimierz Bednarski - polski folklor, cudowny w swych formach i wyrazie, kolorowy i spontaniczny, przeżywa swój wielki renesans w Koszalinie - w szkołach, przedszkolach, osiedlowych klubach seniorów i instytucjach kultury. I tak jak kiedyś był przykładem kultury, która jednoczy i spaja lokalną społeczność, tak dzisiaj jednoczy i spaja naszą parafię, miasto i region pomorski.

 

W tym roku w przeglądzie artystycznym XIII Letnich Spotkań z Folklorem uczestniczyło 20 zespołów. Nagrodę Grand Prix zdobył zespół "Swojacy" z Sitna. Pierwsze miejsce zajął zespół "Bursztyny" z Sianowa, drugie - "Nestor" z Rosnowa, trzecie - "Jagody" z Niedalina. Wyróżnienia otrzymali: "Złoty Dukat" z Węgorzewa, "Bursztyn" z Mielna, "Nasza Kapela" z Bobolic oraz zespół "Fantazja" z Szydłowca.

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka