Festyn charytatywny "Dla Izy" (dużo zdjęć)

Napisane przez  Opublikowano w: Uncategorized-3

Wiele serc połączyło się wczoraj w jednej sprawie - ratowania życia Izabeli Karpy, nauczycielki ze Szkoły Katolickiej, matki dwójki dzieci. Wspaniała impreza nie tylko przyniosła efekty finansowe, włącznie z czymś co wygląda na prawdziwy cud (tuż przed imprezą anonimowy darczyńca przekazał na leczenie 100 tys. zł), ale i budowała nas jako wspólnotę, pozwalając przeżyć niezapomniane chwile.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem koszalińskich mediów. Poniżej tekst z jednego z portali internetowych.

 

MECZ BELGIA-ANGLIA WYGRAŁA IZA

W sobotę po południu 14 lipca, kiedy większość koszalinian zasiadała przed telewizorami, żeby obejrzeć mecz mistrzostw świata Belgia-Anglia, w parafii Ducha Świętego w Koszalinie rozpoczynały się inne zawody - festyn charytatywny na rzecz Izy Karpy, nauczycielki ze Szkoły Katolickiej, matki dwójki dzieci. Od wyników tego festynu zależało jej zdrowie, może nawet życie.

Iza Karpa, skromna, opanowana, oddana dzieciom, lubiana przez rodziców. Jedna z tych wychowawczyń, o których mówi się, że w każdym dziecku pozostawiają kawałek siebie. W jej głowie zagnieździł się guz, ukryty nieprzyjaciel życia, uśpiony kilka lat temu przez lekarzy, teraz znów budzący się do życia, po to, żeby zabrać jej życie. Tylko szybka, ale kosztowna operacja za granicą może temu zapobiec.

Ale Iza nie jest sama. Jest nauczycielką Szkoły Katolickiej im. Jana Pawła II działającej już prawie od 30 lat przy parafii Ducha Świętego, w której gościł Jan Paweł II (1991), której przewodzi znany proboszcz społecznik ks. Kazimierz Bednarski, zarazem dyrektor tej szkoły. Środowisko szkolne, nauczyciele, pracownicy, rodzice, parafianie, fundacja "Pokoloruj świat", z pomocą wielu organizacji, grup, instytucji, łączą siły, organizują się i zapraszają na niezwykłą imprezę, która musi zadziwić każdego, kto w niej po raz pierwszy uczestniczy.

Widzimy ludzi zawzięcie rywalizujących w licytacji o przedmiot, którego cena wywoławcza już przekroczyła jego faktyczną wartość oraz radosne przebijanie własnych propozycji cenowych. Ludzi wykupujących losy na loterii, choć część nie zgłosi się po odbiór wygranej. Widzimy ojców rodzin, którzy w kłębach dymu przygotowują kiełbaski z grilla dla uczestników festynu. Rekonstruktorów historycznych, żołnierzy, prawników, sportowców, tancerzy, pielęgniarki, poświęcających sobotnie popołudnie dla ważniejszej ich zdaniem sprawy niż własny odpoczynek. Widzimy młodzież skutecznie namawiającą do kupna książek, których dziś się nie czyta. Widzimy spontaniczne reakcje dzieci, które jeszcze nie nauczyły się ukrywać swoich uczuć. Seniorów, tańczących i bawiących się, jakby nagle przywrócono im młodość. I widzimy cud, który jak w bajce powinien się zdarzyć - kilka dni przed festynem anonimowy darczyńca wpłaca na leczenie 100 tys. zł

Udział w takiej imprezie powinni zalecać lekarze swoim pacjentom. W czasach zwątpienia w ludzi, wartości, w czasach wielu rozczarowań, podziałów i zwykłego zaganiania, działa ozdrowieńczo nie tylko na osobę potrzebującą pomocy, ale na wszystkich uczestników; nie tylko przynosi nadzieję chorym, ale pomaga odzyskać nadzieję zdrowym. To nie Iza i Organizatorzy powinni być wdzięczni nam, to my powinniśmy być wdzięczni Izie i Organizatorom, że wydobywają z innych to, co w nich najszlachetniejsze.

W Koszalinie mecz Belgia-Anglia wygrała Iza.

 

WPŁATY NA KONTO : Fundacja POKOLORUJ ŚWIAT w Koszalinie - KRS 0000241746 - Bank PKO BP S.A. - 54 1020 2791 0000 7802 0207 2510. W tytule wpłaty dopisek: "Dla Izy"

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka