Dzień Dziecka w Skrzatuszu (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności - Felicjanki

25 maja dzieci z naszej parafii Ducha Świętego pojechały do Skrzatusza na I Diecezjalny Dzień Dziecka. Z całej Diecezji przybyło około 2500 dzieci. Nasza parafia była reprezentowana przez 70 uczestników, pośród których była liczna grupa Małych Pomocników Maryi ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej 21, którzy własnoręcznie z pomocą dzieci z Kółka Biblijnego wykonali koronę dla Matki Bożej Skrzatuskiej z dobrymi uczynkami, były też dzieci Komunijne i Rocznicowe z grupy s. Marianny, dziewczynki ze scholi i trzech ministrantów.

 

Pielgrzymkę do Skrzatusza pilotowały katechetki z SPI 21: S. Marianna Mościcka i pani Violetta Małaczek z dużym wsparciem rodziców i babć. Stroną muzyczną zajęła się pani Iwona Barczak.

 

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i „Akcja Koronacja” musiała się odbyć w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Pile. Mimo wielkiego deszczu na dworze, spotkanie można uznać za bardzo udane, gdyż na uczestników spłynął ogromny deszcz łaski Bożej. Dziękujemy Bogu, że młody Kościół naszej diecezji spotkał się z Matką Bożą w tak licznej grupie pod przewodnictwem naszego ukochanego Pasterza Księdza Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Radość ze spotkania z Matką towarzyszyła nam w drodze powrotnej i wyrażała się poprzez śpiewy, różne opowieści pełne humoru oraz wspólną Litanię Loretańską i śpiewany różaniec. Maryjo ukryj w Swym Sercu naszą Parafię , szczególnie dzieci i młodzież oraz wszystkich kapłanów, szczególnie naszego ks. Proboszcza Kazimierza Bednarskiego. (mm)

 

Foto: Gość Niedzielny

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Rok Wiary

Bł. MARIA ANGELA TRUSZKOWSKA
Założycielka Sióstr Felicjanek, fundatorka i Matka Zgromadzenia powstałego w Warszawie w 1855 roku.