Finał IV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej (zdjęcia)

Napisane przez  S. Marianna Mościcka Opublikowano w: Aktualności - Felicjanki

8 maja 2013 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał IV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Zakres materiału tegorocznej edycji konkursu nawiązywał do tematyki Roku Wiary, który 11 października 2012 r. rozpoczął się w Kościele katolickim, aby zgodnie z oczekiwaniami papieża Benedykta XVI "rozbudzić w każdym wierzącym aspirację do wyznawania wiary w jej pełni". Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej.

 

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Etap szkolny miał miejsce 16 stycznia 2013 r. i uczestniczyło w nim blisko czterystu uczniów z 49 szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Etap rejonowy odbył się 13 marca br. w Koszalinie, Pile i Słupsku i zgromadził ponad sto czterdzieści osób z najwyższą punktacją w szkołach.

 

W finałowej rywalizacji wzięło udział 21 uczniów reprezentujących 17 szkół podstawowych, w tym uczennica SP I 21: najmłodsza uczestniczka konkursu z kl.III B, nasza parafianka - Aleksandra Rink, którą przygotowała s. Marianna Mościcka- felicjanka oraz Gabriela Misztal, Julia Ustianowska i Wiktoria Duc uczennice SP17, przygotowane przez p. Teresę Szewczyk. Dziewczęta uzyskały łączną liczbę punktów 25, co im dało 7 miejsce. Gratulujemy naszym wspaniałym Finalistkom, dodam, że jako katechetki jesteśmy dumne z naszych podopiecznych.

 

S. Marianna Mościcka

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Rok Wiary

Bł. MARIA ANGELA TRUSZKOWSKA
Założycielka Sióstr Felicjanek, fundatorka i Matka Zgromadzenia powstałego w Warszawie w 1855 roku.