Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 56

Urodziny Sióstr Felicjanek - mają już 157 lat

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności - Felicjanki

W Kronice Parafialnej pod datą 1 września 1981 r. ks. Proboszcz zapisał: Są dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. W następnych latach będzie ich więcej. Przełożona siostra Katarzyna w związku z niewykończonymi barakami zamieszkała tymczasowo przy ul. Spasowskiego.

Faktycznie w następnych latach, aż po dziś, w naszej parafii pracowało równo 40 Sióstr Felicjanek. Niektóre z nich posługiwały w naszej wspólnocie dwa, a nawet trzy razy na przestrzeni lat. Każdego roku nasze Siostry przeżywają uroczystość powstania Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo. To wiekopomne wydarzenie miało miejsce 21 listopada 1855 r. w Warszawie.

W 157. rocznicę powstania zgromadzenia, w 32. roku posługi w parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie, ks. prałat Kazimierz Bednarski sprawował Mszę Świętą dziękczynną w intencji naszych Sióstr Felicjanek. Po Eucharystii ks. Proboszcz i przełożona - s. M. Kazimiera Denis, zawiesili na ścianie powołanych obraz z wizerunkiem bł. M. Angeli Truszkowskiej - założycielki zgromadzenia, oraz z listą wszystkich Sióstr Felicjanek, które pracowały i pracują w naszej parafii. Jest to ważne uzupełnienie dotychczasowej galerii kapłanów pracujących w parafii pw. Ducha Świętego oraz powołanych z tej ziemi.

Życzymy naszym drogim Siostrom wiary, nadziei i miłości w służbie Panu Bogu i ludziom.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Rok Wiary

Bł. MARIA ANGELA TRUSZKOWSKA
Założycielka Sióstr Felicjanek, fundatorka i Matka Zgromadzenia powstałego w Warszawie w 1855 roku.