Mamy relikwie św. Faustyny Kowalskiej! (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Relikwie

W czwartek (18 września 2014) nad ranem dotarły do parafii Ducha Świętego relikwie św. Faustyny Kowalskiej. Przywiózł je zmęczony długą podróżą, ale szczęśliwy ks. Piotr Zieliński, który w imieniu ks. proboszcza Kazimierza Bednarskiego odebrał je z rąk s. Ignacji Bazan w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

- S. Ignacja życzyła nam, żeby św. Faustyna była naszą szczególną Parafianką, żebyśmy pamiętali, że obecność świętych w relikwiach to szczególny „kanał” duchowy, który łączy nas ze świętymi i przez świętą osobę umożliwia oczekiwanie Bożego wsparcia - powiedział ks. Piotr Zieliński. - Prosiła, żeby dobrze wykorzystać obecność relikwii i nie zmarnować darów z niezgłębionego Miłosierdzia Bożego.

 

Przywiezioną relikwię określa się jako „Ex ossibus” (cząstka kości świętej osoby). Co ciekawe, relikwie św. Faustyny, obok relikwii św. o. Pio, są bardzo cenione przez egzorcystów na całym świecie i uchodzą za najskuteczniejsze w walce ze złym duchem.

 

Jak zaznaczył ks. Piotr Zieliński, uzyskanie relikwii nie było łatwą sprawą. Siostry z Łagiewnik chcą mieć pewność, że relikwie rzeczywiście będą otoczone czcią. Trzeba udowodnić, że w parafii jest czczony Jezus Miłosierny.

 

- W naszym przypadku - mówi ks. Piotr - byliśmy w stanie wykazać, że kult Jezusa Miłosiernego jest w parafii żywy, stały i konsekwentny. Świadczą o tym: (1) relikwiarium umieszczone w ołtarzu Jezusa Miłosiernego, (2) obecność relikwii św. Jana Pawła II i bł. Michała Sopoćki, którzy razem z relikwiami św. Faustyny stanowią "trójcę miłosierdzia" (troje świętych apostołów Miłosierdzia), (3) w parafii istnieje Wspólnota Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego (wieloletnim liderem jest Wiesław Kaźmierczak), która upowszechnia kult Jezusa Miłosiernego, (4) z inicjatywy tej wspólnoty i jej lidera odbywa się coroczna Pielgrzymka Miłosierdzia Bożego z Koszalina do Myśliborza, (5) codziennie o godz. 15.00 w kaplicy Chrystusa Króla jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Ks. Piotr Zieliński wręczył siostrom album ukazujący parafię Ducha Świętego w Koszalinie. - S. Ignacja była pod wrażeniem duchowego i materialnego rozmachu działalności ks. prałata Kazimierza Bednarskiego, założyciela i ojca parafii - powiedział ks. Piotr. - Jestem wzruszony, że mogłem w tym niepowtarzalnym, historycznym wydarzeniu, reprezentować Księdza Proboszcza i Parafię - dodał nasz kapłan.

 

Instalacja relikwii zaplanowana jest na 22 lutego 2015 roku (pierwsza niedziela Wielkiego Postu) w 84. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku. Tego dnia rozpoczną się rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi - wraz z instalacją relikwii - ks. dr Ireneusz Blank, wieloletni wikariusz w naszej parafii, obecnie proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Byszynie koło Białogardu. (tr/xpz)

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka