Relikwie Jana Pawła II w drodze do Koszalina (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Relikwie

Przewożą je ks. proboszcz Kazimierz Bednarski i ks. Piotr Zieliński. Relikwie odebrali dzisiaj (poniedziałek, 12 maja) w krakowskiej kurii metropolitalnej. Dokładnie o godz. 11.00 Ksiądz proboszcz przyjął je z rąk kardynała Stanisława Dziwisza.

 

- Ksiądz kardynał życzył nam, żeby przez szacunek do relikwii było więcej w nas modlitwy i zaufania Panu Jezusowi - mówił zaraz po audiencji wzruszony Ksiądz proboszcz.

 

Okoliczności tej historycznej chwili zrelacjonował ks. Piotr Zieliński, dosłownie z drogi, gdy samochód wiozący relikwie dojeżdżał ok. godz. 19.00 do Łodzi. Jemu też zawdzięczamy pierwsze zdjęcie relikwii.

 

- Na audiencję oczekiwało tego dnia kilkanaście delegacji, m.in. z Warszawy i Poznania, my zostaliśmy zaproszeni jako pierwsi. Odebraliśmy to jako wyróżnienie - mówi ks. Piotr. - Kardynał Dziwisz otrzymał od nas w darze album ze zdjęciami wykonanymi 1 czerwca 1991 roku podczas wizyty Jana Pawła II w naszej parafii, na których widoczny jest również on sam, wtedy jeszcze jako osobisty sekretarz papieża.

 

- Ksiądz proboszcz zaprosił księdza kardynała do odwiedzin naszej parafii, którą zna nie tylko z wizyty papieskiej, ale także z późniejszej wizyty w 2006 roku z okazji 15. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Koszalinie i naszej parafii.

 

Relikwie dotrą do parafii około północy. (tr)

 

UROCZYSTOŚCI W PARAFII DUCHA ŚWIĘTEGO - 1 czerwca 2014

1. Uroczystości rozpoczniemy po godz. 10.00 w miejscu gdzie stał ołtarz papieski. Biskup Edward pobłogosławi tablicę upamiętniającą Mszę świętą, którą papież-pielgrzym sprawował dla wielkiej rzeszy wiernych z Polski północnej.
2. Na początku Mszy świętej o godz. 10.30 zostaną uroczyście wniesione relikwie krwi św. Jana Pawła II i nastąpi tzw. Instalacja w naszej świątyni.
3. Po Mszy świętej wyruszy z naszego kościoła "Marsz dla Życia i Rodziny". Ponadto planujemy przez trzy niedziele - 25 maja oraz 1 i 8 czerwca - urządzić w nowym budynku szkoły katolickiej wystawę oryginalnych pamiątek z pobytu Jana Pawła II w Koszalinie. Zwracamy się więc do Parafian o wypożyczenie posiadanych przez Was przedmiotów, np. gadżetów, fotografii, identyfikatorów etc.

 

Zdjęcie relikwii: ks. Piotr Zieliński. Zdjęcia z audiencji: Tadeusz Warczak, Kraków.

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka