Świąteczne spotkania z seniorami

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Spółdzielnie mieszkaniowe to nie tylko remonty i dbałość o osiedla, ale także mniej na co dzień widoczny wysiłek budowania wspólnoty ludzkiej, przejawiający się troską o ludzi starszych, niezamożnych, samotnych, dzieci i młodzież. Specjalny fundusz gromadzony ze składek wszystkich mieszkańców, grono oddanych i zaangażowanych działaczy społecznych, umożliwiają praktyczną realizację zasady solidaryzmu społecznego, wyrastająca wprost z ideałów ewangelicznych. Dawniej i dziś chrześcijańska miłość bliźniego stawała się inspiracją i natchnieniem dla wielu haseł i inicjatyw społecznych, między innymi spółdzielczości, także mieszkaniowej. W tym miejscu spotykają się dążenia Kościoła i świeckich instytucji realizujących w życiu zasadę dobra wspólnego.

 

 

W spotkaniu z seniorami w klubie Kanion, zorganizowanym przez samorządową Radę Osiedla im. Tadeusz Kotarbińskiego, którą kieruje długoletni działacz spółdzielczy Czesław Wachowski, uczestniczył proboszcz ks. Kazimierz Bednarski, który wspólnie z prezesem Kazimierzem Okińczycem składali gościom świąteczne życzenia.

 

Współpraca między spółdzielniami mieszkaniowymi a parafią Ducha Świętego trwa praktycznie od początku istnienia parafii. Zaowocowała wieloma inicjatywami, festynami parafialnymi, festiwalem folkloru i innymi imprezami o charakterze osiedlowym, miejskim, a nawet regionalnym.

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka