Modlitwa w intencji rodziców po stracie

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Bycie rodzicem jest darem, pięknym i zarazem trudnym zadaniem. Rodzicielstwo niesie obowiązki, ale i ogrom radości. Czasami niesie też cierpienie i to zanim dziecko się narodzi. W Polsce rocznie dochodzi do około 35 tys. poronień klinicznych. Dla około 90% rodziców to nie jest „wydarzenie ginekologiczne”, tylko strata dziecka.

 

Nie na darmo mądrość ludowa mówi, że najtrudniej staje się nad grobem swojego dziecka. Dlatego w najbliższy czwartek (10 grudnia) i w każdy drugi czwartek miesiąca w kościele oo. franciszkanów w Koszalinie o godz. 18 odprawiona będzie Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka.

Towarzyszenie innym w żałobie nie jest łatwe. Nie zawsze wiemy, co powiedzieć, nie wiemy, jak zareagować, gdy ktoś płacze. Najchętniej ucieklibyśmy w milczenie, czy pomijanie tematu. I z tej bezradności, czasami lęku, zostawiamy pogrążonych w bólu samym sobie. To, co możemy ofiarować w każdej trudnej sytuacji to modlitwa. Ona zarówno rodzicom jak i nam przyniesie pokój.

W Szczecinku w Parafii Mariackiej Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana jest w każdy drugi wtorek miesiąca (jutro) o godz. 18.00.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka