Spotkanie "Gość na Plus" z Krzysztofem Zanussim

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Wybitny polski reżyser, scenarzysta, autor książek i wykładowca akademicki przyjeżdża do Koszalina na specjalne zaproszenie redakcji "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus. To już trzecia odsłona realizowanego przez te redakcje cyklu spotkań "Gość na Plus".

 

Koszalińskie spotkanie "Gość na Plus" odbędzie się 1 grudnia w sali kina Kryterium. Będzie się składało z dwóch części. O godz. 18 rozpocznie się pokaz filmu "Obce ciało" (we współpracy z Centrum Kultury 105). Pokaz jest biletowany (9 złotych), ponieważ odbywa się w ramach "DKF".

O godz. 20 rozpocznie się spotkanie z Krzysztofem Zanussim (wstęp wolny), które poprowadzą dziennikarze "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus. Rozmowa z reżyserem będzie dotyczyła nie tylko samego filmu, ale także granic sztuki, jakości współczesnej rozrywki, wartości w sztuce i wielu innych tematów - również na kanwie ostatniej książki reżysera "Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć".

Krzysztof Zanussi wyreżyserował prawie 30 filmów pełnometrażowych fabularnych, m.in. "Iluminacja", "Cwał", "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową", "Persona non grata". Ma w swoim dorobku artystycznym także produkcje telewizyjne.

Jako reżyser doczekał się międzynarodowego uznania. W roku 1984 za film "Rok spokojnego słońca" otrzymał Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Roku później za ten sam film został nominowany do Złotego Globu. Reżyser zyskał też uznanie Papieskiej Rady ds. Kultury, od której w roku 2010 otrzymał medal "Per artem ad Deum". Jest doktorem honoris causa kilku uniwersytetów.

Cykl "Gość na Plus" to propozycja spotkań ze znanymi w przestrzeni medialnej osobami, które dzięki swojej pasji i niezwykłym dokonaniom mogą stać się inspiracją dla wszystkich poszukujących w życiu dobra i prawdy.

W przedstawianej propozycji nie chodzi jednak o zwykłe spotkanie z kimś znanym, ale o głębsze poznanie człowieka i motywów, którymi kieruje się w tym, co robi w życiu. "Goście na Plus" to ludzie z pasją, inspirujący swoimi dokonaniami, doświadczeni życiowo, ciekawi.
Spotkania mają charakter wywiadów na żywo prowadzonych przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus. Przewidziana jest też możliwość zadawania pytań przez publiczność.
Gośćmi cyklu byli już prof. Bogdan Chazan i Marek Kamiński. Po grudniowym spotkaniu z Krzysztofem Zanussim, kolejnym "Gościem na Plus" będzie dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz. Spotkanie z nim odbędzie się w lutym 2016 roku.

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka