XV Dzień Papieski (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

"Jan Paweł II – Patron Rodziny" - pod takim hasłem obchodzono w niedzielę 11 października, jubileuszowy XV Dzień Papieski. W tym roku głównym wydarzeniem obchodów parafialnych był występ chóru Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum, pod dyrekcją Magdaleny Kowalskiej. Chór jest dobrze znany w parafii, ma ustaloną renomę, zdążył też nagrać płytę. Można ją wciąż nabyć w sklepiku przy wejściu do kościoła.

 

Chór szkolny został założony we wrześniu 2006 roku. "Tworzymy wspólnotę zróżnicowaną wiekowo, należą do niej dzieci od klasy czwartej Szkoły Podstawowej aż do młodzieży z klasy trzeciej Gimnazjum" - piszą o sobie. W repertuarze mają pieśni sakralne, utwory ludowe oraz piosenki okolicznościowe. Śpiewem uświetniają uroczystości związane z kalendarzem imprez szkolnych oraz rokiem liturgicznym. Zdobyli wiele nagród i wyróżnień.

Jak co roku prowadzono zbiórkę na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która od piętnastu lat obejmuje opieką finansową blisko 2500 młodych osób. Ten "żywy pomnik św. Jana Pawła II" tworzą uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych a także już ponad 1000 studentów z 60 uczelni, także zagranicznych. W tym roku kwestę na Fundację prowadził jeden z jej stypendystów, Marian Orłowski.

W Dzień Papieski nie mogło oczywiście zabraknąć kremówek papieskich "od mistrza Pielesiaka", które co roku w październiku są tradycyjnym deserem niedzielnego obiadu w rodzinach parafialnych.

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka