Chrystus nam się narodził! - Pasterka o północy (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Wszyscy czekają na rozpoczęcie Eucharystii. Wybija północ. Wierni w świątyni, jak niegdyś pasterze w Betlejem, oczekują na spotkanie z Mesjaszem. Organista rozpoczyna pieśń. Ludzie zaskoczeni, chyba się pomylił, bo śpiewa "Archanioł Boży Gabryjel...". Nikt nie wychodzi z zakrystii... Czy to była jednak pomyłka? Nagle w kościele słychać płacz dziecka. Ludzie mówią do siebie nawzajem - niech ktoś uciszy to dziecko, gdzie jest matka? Wreszcie właściwa melodia i oczekiwane przez wszystkich kolęda "Wśród nocnej ciszy". Proboszcz niesie figurę Dzieciątka Jezus. Płacz dziecka, to było nagranie i niektórzy wierni zorientowali się, że to był celowy zabieg.


Chrystus nam się narodził, ta nowina kolejny raz w dziejach świata sprawia, że czujemy się zakłopotani. Odwieczny, wszechmocny i niepojęty Bóg przychodzi do nas jako małe Dziecko, które jest niewinne, bezbronne i czyste. My też tacy byliśmy, gdy przyszliśmy na świat. Do tego wyjątkowego stanu dziecięctwa tęskni nasza dusza i Boże Narodzenie przypomina nam jak bardzo potrzebujemy Małego Jezusa.

Pewien człowiek napisał dziś takie życzenia: Żebyśmy poważnie potraktowali Boże Narodzenie, żebyśmy - łamiąc się opłatkiem - nie rezygnując z różnic, otrząsnęli się z nienawiści... Wtedy świat będzie wyglądał inaczej. Tego Wam, Kochani Parafianie życzymy.

Tekst: ks. Piotr Zieliński
Zdjęcia: Tadeusz Rogowski

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka