Wizytacja kanoniczna biskupa Krzysztofa Włodarczyka

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Trwa wizytacja kanoniczna biskupa Krzysztofa Włodarczyka w naszej parafii. W piątek (2 czerwca) biskup cały dzień spotykał się z kapłanami, grupami parafialnymi, dyrekcją i pracownikami szkół katolickich, poradnictwem rodzinnym. Wieczorem Proboszcz i Rada Parafialna podjęli biskupa kolacją. Uczestniczyli m.in. ks. Kazimierz Bednarski, ks. Piotr Kozłowski (zastępca proboszcza), Zygmunt Płoszyński (przewodniczący rady parafialnej), Barbara Gęgotek (wicedyrektor szkół katolickich).

 

Biskup otrzymał od Proboszcza i Rady obraz olejny przedstawiający kościół parafialny. Rozmawiano o problemach parafii i Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego. Odnosząc się do kryzysu powołaniowego w Kościele biskup powiedział: - Skoro jest Pasterz, musi być i owczarnia, nie traćmy zatem nadziei.

 

Wszystkie spotkania przebiegają w dobrej atmosferze, pozbawione są przesadnej celebracji i sztywnego, formalnego charakteru. Przeważnie są to spotkania dobrych znajomych i przyjaciół. Biskup Krzysztof Włodarczyk dobrze zna parafię Ducha Świętego, ale też parafia zna dobrze biskupa Krzysztofa, wziętego rekolekcjonistę i cenionego kaznodzieję, kierującego w przeszłości wieloma duszpasterstwami, wspólnotami, grupami diecezjalnymi i parafialnymi. Kiedy ksiądz Krzysztof wzrastał w kapłaństwie i podejmował coraz odpowiedzialniejsze funkcje i godności w Kościele, świeccy wzrastali w wierze, uczyli się Kościoła, dojrzewali do przejęcia coraz odpowiedzialniejszych ról we wspólnocie wierzących. Trudno o parafianina, który z dzisiejszym biskupem Krzysztofem kiedykolwiek nie spotkałby się na ścieżkach swojej Wiary.

 

Wizytacja potrwa do niedzieli. Tego dnia o godz. 10.30 nastąpi oficjalne, kanoniczne powitanie biskupa, który będzie głosił kazania podczas wszystkich Mszy świętych.

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka