CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ZMARTWYCHWSTAŁ PRAWDZIWIE!

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Zimny wiatr, zacinający deszcz, szósta rano, uśpione miasto - jest jakiś problem z wyjściem z domu? Nie dla wiernych z parafii Ducha Świętego, którzy w procesji rezurekcyjnej radośnie wyszli w poranek Niedzieli Wielkanocnej na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym! Przy dźwiękach bijących dzwonów, w pelerynach, pod parasolkami, walcząc z wiatrem, śpiewając i sypiąc dziecięcymi dłońmi kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, przeszli ulicami wokół świątyni, dając świadectwo swej wiary i przywiązania do Kościoła.

 

W parafii mocnej Duchem dobrze spożytkowano święty czas Triduum Paschalnego. Pełny kościół, masowe uczestnictwo w liturgii, kolejki przed konfesjonałami, w których nie brakowało ludzi młodych. Nie powstaną statystyki ilu w ciągu tych kilku dni znalazło Drogę, dotknęło Prawdy, odzyskało Życie. Codzienne świadectwo wiary, przywiązania do swej parafii, swych kapłanów i proboszcza ks. Kazimierza Bednarskiego, który po każdej liturgii wychwalał swoich parafian, dziękując za świadectwo wiary.

 

Tacy są parafianie stąd, od Ducha Świętego. Ten, kto kocha i współpracuje z łaską Bożą, żyje w miłości i ma jej coraz więcej. Ten, kto ma jej za mało - będzie jej miał coraz mniej. "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" (Mt 25, 21)

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka