Letnie Spotkania z Folklorem - to dopiero była zabawa! (dużo zdjęć)

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Wspaniała impreza na terenach rekreacyjnych parafii Ducha Świętego, przeprowadzona przy pięknej słonecznej pogodzie, przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę kilkuset wykonawców i równie rekordowe tłumy publiczności. Cieszył się z tego gospodarz spotkania, ks. Kazimierz Bednarski, bo jak zaznaczył "nie ma większej radości dla proboszcza niż ludzie gromadzący się wokół parafii".

 

Publiczność reagowała spontanicznie, nagradzając wykonawców owacjami i podrywając się często do tańca. Znakomitą atmosferę zabawy odbywającej się obok świątyni, przy szampańskich humorach, osiągnięto bez kropli alkoholu, ku uciesze mam z dziećmi i wielu osób podkreślających ten walor wydarzenia.

 

Prawdziwą rewelacją był występ przedszkolaków w przepięknych strojach ludowych i zaskakujących układach tanecznych - znak, że polski folklor powraca i staje się elementem wychowania patriotycznego i obywatelskiego w koszalińskich przedszkolach. Publiczność była zachwycona, a rodzice dumni ze swych pociech. Maluszki mają się od kogo uczyć, bo obok nich wystąpili profesjonaliści z koszalińskiego zespołu tanecznego "Bałtyk", zachwycając wielobarwnymi strojami i prezentując m.in. unikatowy folklor jamneński.

 

W ramach imprezy odbył się również "Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Kapel Ludowych". W wielu przypadkach amatorzy prezentowali tak wysokie umiejętności, że jury konkursu miało prawdziwy problem z rozdziałem nagród. Grand Prix festiwalu zdobył zespół "16 Południk" z Chłopów, I miejsce zespół "Jagody" z Niedalina, drugie - męska grupa śpiewacza "Karpaty", trzecie zespół "Jantarowy Kwiat" z Jamna.

 

Po raz pierwszy w ramach imprezy odbył się Festiwal ciast i wypieków domowych. Od razu okazał się strzałem w dziesiątkę - gospodynie zaprezentowały całą gamę wypieków artystycznych - w smaku i wyglądzie. Dla dzieci przygotowane atrakcyjne place zabaw z profesjonalną obsługą i występani klaunów czy szczudlarzy. Imprezie towarzyszył kiermasz z różnego rodzaju stoiskami m.in. z rękodzielnictwem ludowym. Nie zabrakło oczywiście czegoś dla ciała - kiełbasek z rożna, wojskowej grochówki, lodów, waty cukrowej. (tr)

 

POLUB PROFIL PARAFII DUCHA ŚWIĘTEGO NA FACEBOOKU

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka