Zanieśli Krzyż Męki na Górę Chełmską (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Przenikliwe zimno i trud wspinania się pod górę, nie odstraszyły wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, prowadzącej z kościoła Ducha Świętego do sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej, podzielonej na czternaście etapów, wyznaczających poszczególne stacje Męki. Wśród uczestników znalazło się wielu młodych ludzi, także uczniów szkoły katolickiej oraz studentów. Ponieważ tegoroczne nabożeństwo od początku przebiegało w ciemnościach, zrezygnowano z przejścia wąskimi chodnikami ulicy Orląt Lwowskich, wybierając trasę przez ulicę Rolną. Nabożeństwo prowadził ks. Rafał Pernal, a rozważania Męki Pańskiej i śpiewy zawierały motyw Mater dolorosa - Matki boleściwej. Krzyż niosły poszczególne stany - matki, ojcowie, babcie, dziadkowie, młodzież.

W sanktuarium przywitał wiernych ks. Kazimierz Klawczyński, przypominając, że w bieżącym roku przypada 25 rocznica wizyty Jana Pawła II w Koszalinie. Kustosz podkreślił szczególny związek, jaki przez osobę świętego papieża na zawsze połączył parafię Ducha Świętego i Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Na tych dwóch miejscach koncentrowała się uwaga papieża w 1991 roku i tutaj też odbędą się tegoroczne rocznicowe uroczystości. Ta, na Górze Chełmskiej związana będzie z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę centrum pielgrzymkowego.

 

Na zakończenie obecni kapłani - księża K. Klawczyński, K. Bednarski, R. Pernal i P. Kozłowski - podziękowali wiernym i wspólnie udzielili im błogosławieństwa.

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka