Koncert "New Life'm" (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Muzyka

W sobotę 1 czerwca, koncertował w kościele Ducha Świętego zespół "New Life'm", który przyjechał do Koszalina z okazji odbywającego się XXIV Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Domino".

 

Zespół powstał w 1992 roku, wykonuje muzykę chrześcijańską, wykorzystując współczesne style w muzyce - pop, soul, blues, funk i jazz. Obecnie występuje w składzie: Agnieszka Musiał (śpiew), Joachim Mencel (instrumenty klawiszowe), Robert Cudzich (gitara elektryczna), Marcin Pospieszalski (gitara basowa) i Piotr Jankowski (perkusja). Wcześniej w zespole śpiewała Ewa Uryga oraz Natalia Niemen, córka Czesława Niemena.

 

Chociaż łącząca wiele stylów muzyka zespołu New Life'm nie zawsze jest łatwa w odbiorze i raczej bliższa młodemu pokoleniu, to wśród publiczności przeważały osoby reprezentujące starsze pokolenie, które odpowiedziały na zaproszenie proboszcza ks. Kazimierza Bednarskiego. Zespół New Life'm stworzył zresztą możliwość wspólnej modlitwy śpiewanej, do której gorąco zachęcali muzycy.

 

New Life’m koncertuje w Polsce, Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Utwór "Twoja miłość" z albumu pod tym samym tytułem z 1997 był prezentowany w pierwszej dziesiątce najlepszych piosenek plebiscytu TVP1 i PR1 Muzyczna Jedynka. Po blisko 7 latach od wydania płyty "Dla ciebie i dla mnie" zespół nagrał nowy album studyjny. Premiera płyty "Szukam domu" odbyła się 15 kwietnia 2009 roku. Zapowiadała ją ballada "Zakochałam się na 100%" do muzyki Joachima Mencla i słów Beaty Mencel. Do tego utworu nakręcony został także teledysk. Obecnie ukazują się dwie plyty zespołu: jedna z piosenkami Roku ruchu Światło-Życie i druga (premiera kwiecień 2013) z piosenkami autorskimi grupy. (tr)

 

 Informacje o zespole zaczerpnięto ze strony internetowej oraz Wikipedii.

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka