Oddaliśmy Panu świątynię na własność

"Wszechmogący, wieczny Boże, ześlij na to miejsce swoją łaskę i udziel pomocy wszystkim, którzy Ciebie wzywają. Niech tutaj moc Twojego słowa i sakramentów utwierdza w wierze serca wszystkich wiernych" - taką modlitwę wypowiedział bp Paweł Cieślik w niedzielę, 17 grudnia 1995 roku, podczas uroczystego poświęcenia naszego kościoła. W przyszłym roku będziemy obchodzili okrągłą, dwudziestą rocznicę tego wiekopomnego wydarzenia. Warto każdego dnia, gdy modlimy się w naszym kościele, uświadamiać sobie, że jest to gmach, który "powstaje z wybranych kamieni, ożywionych przez Ducha Świętego i zespolonych w miłości".

Podczas tej pamiętnej Eucharystii ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz i budowniczy kościoła - wypowiedział następującą modlitwę, która niech zawsze będzie naszym pokornym wołaniem do Boga: "Przyjmij łaskawie błagania tej wspólnoty, która ofiaruje Tobie kościół. Niech on stanie się dla niej domem zbawienia i przybytkiem niebieskich tajemnic. Niech tutaj rozbrzmiewa Ewangelia pokoju i niech odbywają się święte obrzędy. Niech wierni, którzy będą w nich uczestniczyć, pouczeni słowem życia i umocnieni Twoją łaską, pielgrzymując przez doczesność, dojdą do wiekuistego Jeruzalem". (xpz)