Fundacja Parafialna

Napisane przez  Opublikowano w: Fundacja parafialna

Konto: BGŻ o/Koszalin 44203000451110000001339950
75-499 Koszalin, ul. ks. St. Staszica 38 tel/fax (0-94) 3454123

Najlepsza cząstka życia dobrego człowieka to jego drobne, bezimienne, zapomniane czyny dobroci i miłości. (William Wordsworth)Drodzy w Panu Siostry i Bracia

Nie tak dawno wspólnie świętowaliśmy 30-lecie Parafii pw. Ducha Świętego. Parafii, która powstawała i rozwijała się również dzięki Twojej - Droga Siostro i Bracie - ofiarnej miłości, trosce i modlitwie. Z wielką wdzięcznością wspominam w moich codziennych modlitwach całe to, jakże często bezimienne dobro, które przez te lata było również Twoim wkładem w budowę tej pięknej wspólnoty wiary.

Jako wspólnota parafialna mamy duże osiągnięcia: chociażby ostatnio oddany do użytku nowy budynek szkoły katolickiej. Zbudowany on został z miłości i zaangażowania naszej wspólnoty, bez żadnej pomocy z zewnątrz.

Aby realizować ideały, potrzeba ludzi z sercem i duszą. Potrzeba tych, którzy podejmą daną ideę jako swoją. Szkoła Katolicka prowadzona jest już od 20 lat. Przez te lata wypracowała nie tylko najwyższy w Koszalinie poziom dydaktyczny, ale i model chrześcijańskiego, w pełni osobowego, wychowania.

W czasach promocji liberalizmu etycznego w Europie - ochrona tej wysepki patriotyzmu i religijnego wychowania, opartego na wielowiekowej tradycji odwołującej się do fundamentalnych wartości: Bóg – Honor - Ojczyzna, staje się naglącą potrzebą naszego sumienia. To jednocześnie „żywy pomnik” stawiany błogosławionemu papieżowi Janowi Pawłowi II.

Budowa nowego obiektu spowodowała konieczność zaciągnięcia przez Parafię znacznych kredytów. Ich spłata stanowi poważne obciążenie dla naszej wspólnoty. Dlatego też odważyłem się skierować prośbę do Was o wsparcie materialne.

Ofiarowana kwota to nawet 10 zł. Może też być systematycznie wpłacana np. co miesiąc na nasze konto. Pozwoli ona na spłatę długów i dalsze funkcjonowanie naszej szkoły.

Konto bankowe

Konto: BGŻ o/Koszalin 44203000451110000001339950

Przekazana darowizna korzysta z ulgi podatkowej w podatku dochodowym.

Za zrozumienie i życzliwość – dziękuję.

Za Darczyńców jest odprawiana Msza Święta w każdą niedzielę o godzinie 16.30.

Z szacunkiem - ks. Kazimierz Bednarski – Proboszcz

Koszalin l października 2011

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka