Silva rerum

Pozostając w kręgu prądów filozoficznych i religijnych niechętnych Kościołowi chciałbym zapytać Księdza o jego stosunek do takich kierunków XVIII wieku jak racjonalizm, deizm czy ateizm, nie wymieniając innych. Czym – zdaniem Księdza – można je uzasadnić i wytłumaczyć?
Ryszard W. Nasza rozmowa odbywa się w sierpniu 1999 roku. Za niecałe 5 miesięcy rozpocznie się rok 2000. To dobra okazja, by kapłan ustosunkował się do drogi, jaką przebył Kościół od jego początków do czasów nam obecnych. Proszę więc w skrócie powiedzieć, jak ksiądz ocenia te 2000 lat Kościoła.

Alleluja!

Napisane przez Opublikowano w: Silva rerum
Życzenia świąteczne proboszcza ks. Kazimierza Bednarskiego. Wielkanoc 2017
Adwent w pragnieniach młodzieży w 1970 roku.
Radomsko jest we mnie...Oko jest światłem ciała mojegoserce jest miłościąręce są po to by służyłynogi - by czuć się pielgrzymem
"To wszystko przez ten Koszalin" - poezja ks. Kazimierza Bednarskiego na 750-lecie Koszalina.  
Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2015/2016. Jakie refleksje towarzyszą księdzu proboszczowi, a zarazem dyrektorowi szkoły katolickiej?   Jak zwykle przez pryzmat duszpasterski i szkolny. Dołączam do tego pragnienie własnej formacji. Codziennie chociaż pół godziny trwać na adoracji, mieć czas dla kościoła, szkoły oraz administracji. Ponadto w tym wszystkim myśleć o umówionych spotkaniach, zebraniach, postanowieniach.
W szczególnym, bo niezwykle intymnym dziele błogosławionego Jana Pawła II - "Wstańcie, chodźmy" stanowiącym zapis doświadczeń i refleksji nad posługą biskupią odnajdujemy następujący fragment:
Zafascynowanie ks. Kazimierza Bednarskiego historią i literaturą, pozwoliło mu poznać blaski i cienie rozbicia jedności Kościoła. Rodzinna parafia (Brzeżnica n/Wartą) nosi w swojej duchowości ślady urodzenia i wychowania dziejopisa Jana Długosza oraz przebywania na zamku "Długoszów" takich wielkich ludzi jak Jan Łaski, Andrzej Frycz Modrzewski, Marcin Bielski, etc. Dokładne zapoznanie się z biografiami tychże, poszerzyło horyzonty wrażliwości religijnej, a ponadto już w latach szkoły średniej (Liceum Pedagogiczne w Radomsku), otworzyło splot dyskusji z takimi nauczycielami jak Henryk Fajt ( były dyrygent orkiestry Polskiego Radia, potem brat w klasztorze dominikańskim, a jeszcze później nauczyciel śpiewu i muzyki w tymże Licem w…
Strona 1 z 3

Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka