Kolejny sukces Szkoły Katolickiej

Napisane przez  Opublikowano w: O nas

Niedawno pisaliśmy o sukcesie szóstoklasistów ze Szkoły katolickiej, którzy w ogólnopolskim sprawdzianie zajęli pierwsze miejsce w północno-zachodnim rejonie Polski, podlegającym pod Okręgową Komisję Egzaminacyjna w Poznaniu (województwa lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie). Okazuje się, że nie był to jedyny sukces "katolika" na finiszu roku szkolnego 2012/2013.

 

Młodzież gimnazjalna ze Szkoły katolickiej odnotowała niemałe osiągnięcie, i to na skalę regionalną. W ogólnopolskim końcowym egzaminie gimnazjalistów osiągnięto wyniki mocno przekraczające średnie dla okręgu północno-zachodniego, województwa i miasta Koszalina.

 

Celem egzaminu gimnazjalnego jest sprawdzenie stopnia umiejętności nabytych podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. Jest on powszechny i obowiązkowy, a przystapienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Egzamin składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego. Liczy się nie tylko sama wiedza, ale kreatywność, umiejętność samodzielnego myślenia i kojarzenia.

 

Najlepiej wypadli nasi gimnazjaliści w przedmiotach humanistycznych. Byli bezkonkurencyjny z języka polskiego osiagając wynik 75,6 pkt., podczas gdy cały okręg północno-zachodni (OP) osiągnął 59,5 pkt., województwo zachodniopomorskie (WZ) - 58,1 pkt., a miasto Koszalin (mK) - 63,6 pkt.). Analogicznie, z historii punktacja przedstawia się następująco: gimnazjum katolickie - 70,6 pkt., OP - 56,2, WZ - 55,4, mK - 60,5.

 

Okazało się, że mocną stroną Szkoły katolickiej jest nie tylko nauczanie języka ojczystego, ale również języków obcych. Średnia naszych gimnazjalistów z języka angielskiego wyniosła 89,1 pkt, podczas gdy w całym okręgu - 61,8, w województwie - 61,4. Język niemiecki - 76,5 pkt., OP - 57,7, Wz - 57,8.

 

W przedmiotach matematyczno-przyrodnicze (biologia, fizyka, geografia, chemia) uczniowie szkoły katolickiej osiągnęli wynik 72,0 pkt. (OP:57,6; WZ:56,2; mK:60,4). (pt)

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.