Nagroda im. kardynała Ignacego Jeża

Napisane przez  Opublikowano w: O nas

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II i Gimnazjum Katolickie istniejące przy naszej parafii zostały laureatami Nagrody im. kardynała Ignacego Jeża "Radość płynie z Nadziei". Nagrodę przyznano za "wielki wkład w kształtowanie modelu szkoły katolickiej w Polsce, osiągnięcia w pracy pedagogicznej i dydaktycznej". Gala wręczenie statuetki i dyplomu odbyła się w Filharmonii koszalińskiej.

 

Tegorocznym laureatom gratulował i życzył Bożego błogosławieństwa biskup Paweł Cieślik. Ks. Kazimierz Bednarski, proboszcz parafii Ducha Świętego i dyrektor szkoły, zabierając głos powiedział, że nagrodę dedykuje uczniom, nauczycielom, rodzicom i pozostałym pracownikom szkoły, bez których tej placówki by nie było. Serdeczne "Bóg zapłać" skierował także do władz Koszalina, biskupów, wszystkich, którzy dali zielone światło dla szkoły. Galę umilił swoim występem zespół "Dzień Dobry".

 

Nagroda ustanowiona przez biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz diecezjalną Caritas przyznawane jest osobom fizycznym i instytucjom z terenu diecezji w uznaniu za działalność społeczno-kulturalną lub charytatywną.

 

Patronem Nagrody jest kardynał Ignacy Jeż, który tworzył i kształtował zręby życia religijnego i społecznego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w latach 1972-1992, oraz odegrał szczególną rolę w procesie integracji społeczeństwa przybyłego na tereny Pomorza z różnych regionów przedwojennej Polski.

 

 

 

 

Więcej w tej kategorii: « Uczniowie "katolika" najlepsi!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.