Ks. Henryk KORŻA (1936-2016)

Napisane przez  Opublikowano w: Osoby

Wczoraj w nocy (9 września), w wieku 80 lat, odszedł do domu Ojca ks. prałat Henryk KORŻA, legendarny kapłan diecezji łomżyńskiej, wieloletni krajowy duszpasterz trzeźwości, nestor ruchu trzeźwościowego w Polsce, człowiek o ogromnym autorytecie i poważaniu. Był przyjacielem naszego księdza proboszcza, znali się jeszcze z lat sześćdziesiątych z czasów Krościenka i współpracy z ks. Franciszkiem Blachnickim, Czcigodnym Sługą Bożym, założycielem Ruchu Światło-Życie.

 

Dzięki takim duszpasterzom jak ks. Henryk Korża tysiące ludzi zerwało ze zgubnymi nałogami, powróciło do swych rodzin i rozpoczęło nowe godne życie, przeżywając pełnię człowieczeństwa.

 

Był dobrze znany wiernym z parafii Ducha Świętego, Koszalina i diecezji. Odprawiał Msze święte w naszym kościele, był cenionym spowiednikiem i świetnym kaznodziejom, wygłaszającym poruszające, na długo zapadające w pamięć kazania. Był mentorem i duchowym opiekunem koszalińskiego środowiska trzeźwościowego. Przez 20 lat, mimo postępującego wieku i pogarszającego się stanu zdrowia, regularnie przyjeżdżał na sierpniowe pielgrzymki trzeźwości na Chełmską Górę. Zawsze zapewniał, że to jego obowiązek, i że "dopóki sił starczy...". W tym roku po raz pierwszy nie przyjechał...

 

 

W poniedziałek 12 września br. o godz. 15.00 bp Tadeusz Bronakowski odprawi Mszę św. pogrzebową w kościele parafialnym w Tykocinie. Dalsze uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu parafialnym w Tykocinie.

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Duszpasterstwo Trzeźwości