Osoby

W poniedziałek 12 września w Tykocinie koło Białegostoku odbył się pogrzeb ks. Henryka Korży, legendarnego kapłana, przez długie lata krajowego duszpasterza trzeźwości. Ten wielki krzewiciel trzeźwości był dobrze znany w Koszalinie i w parafii Ducha Świętego. Przyjaciel proboszcza ks. Kazimierza Bendarskiego, przyjeżdżał przez niemal 20 lat na sierpniowe pielgrzymki na Górę Chełmską, był mentorem i nauczycielem środowisk trzeźwościowych Koszalina.
Wczoraj w nocy (9 września), w wieku 80 lat, odszedł do domu Ojca ks. prałat Henryk KORŻA, legendarny kapłan diecezji łomżyńskiej, wieloletni krajowy duszpasterz trzeźwości, nestor ruchu trzeźwościowego w Polsce, człowiek o ogromnym autorytecie i poważaniu. Był przyjacielem naszego księdza proboszcza, znali się jeszcze z lat sześćdziesiątych z czasów Krościenka i współpracy z ks. Franciszkiem Blachnickim, Czcigodnym Sługą Bożym, założycielem Ruchu Światło-Życie.
Msza święta pogrzebowa za duszę zmarłego ks. Włodzimierza Bartkowiaka została odprawiona w kościele parafialnym św. Ignacego z Loyoli w Koszalinie przez biskupa Edwarda Dajczaka, w otoczeniu 60 kapłanów przybyłych nie tylko z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ale także w innych rejonów kraju. Oprócz rodziny zmarłego, licznie stawili się jego dawni parafianie z różnych zakątków diecezji, delegacja ze Świerzna gdzie najdłużej był proboszczem, nauczyciele i pedagodzy, z którymi razem pracował, członkowie świeckich ruchów i wspólnot kościelnych, w tym także duszpasterstwa trzeźwości, z diecezjalnym duszpasterzem ks. Piotrem Zielińskim oraz Eugeniuszem Sendlewskim, przewodniczącym apostolstwa trzeźwości w diecezji.
Ks. Piotr Zieliński

Ks. Piotr Zieliński

Diecezjalny duszpasterz trzeźwości
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska


Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości wraz z o. Oskarem Puszkiewiczem OFM, członkiem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i ks. Piotrem Zielińskim.


O. Krzysztof Kościelecki OFMCap

o. Krzysztof Kościelecki OFMCap, dyrektor Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości z ks. Piotrem Zielińskim.


Zdjęcia wykonane podczas wiosennej sesji diecezjalnych duszpasterzy trzeźwości (16 marca br.) w gmachu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Kliknij na zdjęcie, żeby je powiększyć.

Duszpasterstwo Trzeźwości