Wydrukuj tę stronę

Odnowa w Duchu Świętym Wyróżniony

Napisane przez  Opublikowano w: Odnowa w Duchu Świętym
Baner na kościele Baner na kościele

Odnowa w Duchu Świętym

            Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Veni Creator" przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie powstała 28 lata temu jako grupa modlitewna, której charyzmatem jest uwielbienie Boga, posługa modlitwą wstawienniczą, prowadzenie dziesięciotygodniowych Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy. Istotne znaczenie ma także formacja indywidualna.

Członkowie grupy posługują w parafii, jak też poza nią, biorąc udział w modlitwach wstawienniczych i egzorcyzmach w Domu Miłosierdzia. A także wraz z pozostałymi koszalińskimi wspólnotami Odnowy w Duchu Świętym raz w miesiącu prowadzą nabożeństwo uzdrowienia w katedrze. Angażują się w przygotowanie i prowadzenie Wieczorów Chwały. Wspólnota od lat przygotowuje czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które w  tym  roku organizuje wraz z innymi wspólnotami z wszystkich parafii Koszalina.

Co roku – w maju – wspólnota bierze udział w ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Ponadto odbywają się wyjazdy na spotkania ewangelizacyjno-formacyjne, takie jak Forum Charyzmatyczne, warsztaty dla liderów i animatorów, rekolekcje, pielgrzymki, weekendy integrujące wspólnotę, wyjścia do teatru, kina, filharmonii.

Opiekunem duchownym wspólnoty jest Ks. Piotr Kozłowski

 

Lider współnoty: Jolanta Malek

Animatorzy: Janina Król, Hanna Hansz, Jolanta Wieczorek, Elżbieta Burcza, Urszula Gajewska.

 

Spotkania wspólnoty „Veni Creator” odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18:00 i są otwarte.

 

ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

Zapraszamy na stronę facebooka   https://www.facebook.com/VeniCreatorKoszalin
Strona Odnowy w Duchu Świetym  Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej      http://koszalin.odnowa.org/ 

 

MIASTO DLA JEZUSA

Szkoła Nowej Ewangelizacji, która w imieniu bp-a zajmuje się projektem ewangelizacji trzech miast przesyła informację o projekcie "Miasto dla Jezusa" (więcej na www.miastodlajezusa.pl i www.kochaj.my).

 

Zachęcamy do zapoznania się z projektem „ Jesteśmy jednym Ciałem Chrystusa (JJCC), którego istotę przekazujemy w opisie w załączniku oraz do zaangażowania się ewangelizację na Sunrise i wrześniowa ewangelizację miast

 

Pod hasłem „Miasto dla Jezusa” trwa ewangelizacja miast w diecezji koszalińsko -kołobrzeskiej. Spotkania, rekolekcje, koncerty, ewangelizacje uliczne i inne inicjatywy mają na celu pogłębienie wiary i wzbudzenie jej w tych, którzy ją stracili. W każdym miesiącu br. wielotysięczne spotkania gromadzące ludzi stają się manifestacją wiary żywej, prowadzącej do osobistej relacji z Jezusem.

Ewangelizacja miast w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej nie ograniczy się do wybranych trzech największych miast, lecz w kolejnych latach obejmie inne miejscowości.

Wszelkie informacje dotyczące ewangelizacji znajdują się na stronie www.MiastoDlaJezusa.pl