Dwudziestu małych pomocników Maryi

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności - Mali Pomocnicy Maryi

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w którym to dniu przypada również święto patronalne grup "Małych Pomocników Maryi", podczas Mszy św. o godz. 12.00, ks. proboszcz Kazimierz Bednarski przyjął 20 dzieci ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej 21 do grona dzieci Maryi. Pięknie przygotowana liturgia w "Godzinie łaski", teksty przysięgi dzieci, moment założenia medalików z wizerunkiem Niepokalanej - bardzo wzruszył rodziców oraz wszystkich wiernych parafian, którzy tego dnia przyszli uczcić Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą.


Ks. Proboszcz w homilii podkreślił postać św. Maksymiliana Kolbe, który całe życie oddał Niepokalanej, wybierając czystość oraz męczeństwo. Po Eucharystii dzieci udały się do Szkoły katolickiej na poczęstunek oraz wspólne zabawy pod czujnym okiem s. Marianny Mościckiej, opiekunki grupy.

Tekst: S. Marianna Mościcka
Zdjęcia: Tadeusz Rogowski

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Rok Wiary

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

Rok Wiary

MEDALIK NIEPOKALANEJ