Dzieci papieżowi

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności - Mali Pomocnicy Maryi
Fragment przedstawienia przygotowanego przez dzieci Fragment przedstawienia przygotowanego przez dzieci

"Niedziela papieska", czyli obchody XII Dnia Papieskiego, przypadała w tym roku 14 października. Nasz kościół, który jest kościołem papieskim - tutaj 1 czerwca 1991 roku modlił się Jan Paweł II - obchodził ten dzień w sposób szczególny. Podczas każdej Mszy świętej, główny celebrans miał na sobie ornat Ojca Świętego, w ktorym sprawował Eucharystię przy naszym kościele w 1991 roku.

 

Wizyta Jana Pawła II odbywała się w dniu, w którym obchodzony jest Dzień Dziecka o czym wspomniał Ojciec Święty po zakończeniu Mszy św. w Koszalinie. - W naszej modlitwie dzisiejszej szczególnie były obecne w pamięci i sercu zgromadzonych dzieci, ponieważ jest to Międzynarodowy Dzień Dziecka - powiedział wówczas Jan Paweł II. - Były obecne tą bliskością, jaką zawsze miał dla nich Chrystus Pan. "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie". Oby ten Dzień Międzynarodowy odnowił świadomość wielkości dziecka, odpowiedzialności za dziecko, rodzicielskiej i społecznej, aby odnowił w nas wszystkich tę miłość do dziecka, jaką objawił nam Jezus Chrystus".

 

O tych słowach Jana Pawła II pamiętały dzieci ze szkoły podstawowej integracyjnej nr 21 w Koszalinie, które pod kierunkiem siostry Marianny przygotowały przedstawienie o różańcu Najświętszej Maryi Panny, ulubionej modlitwie papieża. Wierni, którzy uczestniczyli w Mszy św. dla dzieci o godz. 12.00 mogli więc jeszcze raz przeżywać objawienie w Fatimie, z wielkim przejęciem, ale i talentem, odegrane przez najmłodszych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Rok Wiary

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

Rok Wiary

MEDALIK NIEPOKALANEJ