Zebranie Rady Parafialnej - 27 października 2013

Napisane przez  Opublikowano w: Rada Parafialna

W niedzielę 27 października spotkała się Rada Parafialna. Posiedzenie Rady odbywało się tuż przed dwoma ważnymi rocznicami - 33 rocznicą erygowania parafii (4 listopada 1980) oraz 30 rocznicą wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła (26 listopada 1983). Parafia osiągnęła wiek Chrystusowy (33 lata), nie sposób więc nie nawiązać do historii zbawienia - w wieku 33 lat kończył się etap ziemski życia Jezusa, liczony od Jego przyjścia do odkupieńczej śmierci, a rozpoczynał niebiański, liczony od Zmartwychwstania do powtórnego przyjścia Chrystusa w chwale.

 

Jako, że Rada jest także wspólnotą, a od ostatniego spotkania upłynęło kilka miesięcy, zaczęło się od urlopowych i wakacyjnych wspomnień. Bezkonkurencyjny w tej dziedzinie okazał się pan Mieczysław Szmit, który przeżył wspaniałą wakacyjną przygodę, dokonując nie lada wyczynu - samotnie przejechał na rowerze trasę wokół Bałtyku, docierając do koło podbiegunowego (przygotowujemy relację z tej wyprawy).

 

Rada z zadowoleniem przyjęła informację o sporządzeniu przez Urząd Miejski w Koszalinie planu zagospodarowania terenu, obejmującego ten rejon miasta, gdzie parafia posiada swój grunt. Obecnie, będzie można podjąć starania o jego zbycie, co z kolei jest warunkiem koniecznym do spłacenia przez parafię kredytów zaciągniętych na budowę szkoły. Z większym optymizmem możemy spoglądać w przyszłość, choć oczywiście droga do ostatecznego uregulowania wszystkich spraw jest jeszcze daleka i wymagać to będzie wielu starań i wysiłków.

 

Ks. Piotr Zieliński przedstawił sprawozdanie z przebiegu Roku Wiary w naszej parafii. Okres ten obfitował w wiele wydarzeń o zasięgu parafialnym, miejskim, diecezjalnym, regionalnym i ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Był czasem podejmowania wielu działań prowadzących do odnowy duchowej wierzących. Rok Wiary, oprócz wielu innych możliwości, stworzył też okazję do spojrzenia wstecz i podsumowania wysiłków duszpasterzy i osób świeckich zaangażowanych w życie parafialne oraz wszystkich wiernych. (tr)

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka