Ogłoszenia duszpasterskie - 21 lipca 2013 - XVI Niedziela zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Przypominamy wakacyjny układ Mszy świętych: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 16.30, 18.00 i 19.30. Nabożeństwa : Godzinki o Niepokalanym Sercu Matki Bożej - 6.30, nieszpory o godz. 17.30.

 

 

Kalendarz liturgiczny i duszpasterski

 

 • W poniedziałek - wspominamy św. Marię Magdalenę.
 • We wtorek - św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy.
 • W środę - św. Kingę, dziewicę.
 • W czwartek - dzień automobilistow, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. porannej o godz. 8.00, po Mszy św. południowej o godz. 12.30, oraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40.
 • Czwartek - tradycyjnie oddany jest św. Krzysztofowi. Pielgrzymi do Santiago de Compostela, przyzywają ku pomocy św. Jakuba Apostoła.
 • W piątek - wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie w tym dniu na Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 18.00 błogosławimy wszystkie babcie i dziadków. Caritas obdarzy ich symbolicznymi prezentami.

 

Ogłoszenia różne

 

 • W trzecią niedzielę miesiąca Caritas parafialna po Mszach św. zbiera ofiary dla biednych. Bardzo serdecznie zwracamy się do wiernych o zrozumienie tej prośby i autentyczne zaangażowanie. W środę od godz. 16.00 będą wydawane produkty spożywcze z poprzedniej dostawy.
 • Ks. Bogusław wyjechał z grupą ok. 60 dzieci i młodzieży, na kolonie do Sosnówki.
 • Parafia jest bazą wyżywienia dla ok. 100 dzieci, dwudziestu dorosłych. W poniedziałek przyjedzie 50 osobowa grupa pielgrzymów z okolic Częstochowy.
 • 1 sierpnia wyruszy ze Skrzatusza XXXI diecezjalna pielgrzymka piesza na Jasną Gorę. Z Koszalina - grupa tzw. Pomarańczowa wyruszy 28 lipca, po Mszy świętej odprawionej w katedrze o godz. 7.00.
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości - po raz 23. zbierze się przed naszym kościołem i o godz. 9.00 wyruszy na Górę Chełmską.

 

Sport

 

 • Boiska parafialne są do dyspozycji od godz. 9.00 do 21.00 (piłka koszykowa). Na grę w tenisa ziemnego zapisujemy się w biurze parafii.

 

Kościół w Polsce

 

 • Jak ciężko jest zapanować nad rozbudzonymi emocjami, przekonał o tym ks. Wojciech Lemański oraz emocjami widzów telewizji czy słuchaczy radia, swoich parafian a w końcu i samego siebie. Wszyscy padli ofiarą zwykłej ludzkiej pychy. Zaangażowani emocjonalnie będą nosili swoją niechęć przez długie miesiące a może i lata. Szkoda.
 • Dzięki inicjatywie Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie doszło do spotkania prezydenta Komorowskiego ze strona Ukraińską. W liturgii będącej kulminacja 70 rocznicy obchodów zbrodni uczestniczyli biskupi rzymskokatoliccy z Ukrainy, grupa biskupów z Polski, a także przedstawiciele innych Kościołów obecnych na Wołyniu: greckokatolickiego, prawosławnych patriarchów kijowskiego i moskiewskiego. Mszy przewodniczył nuncjusz apostolski na Ukrainę abp Thomas Gullickson.
 • Pierwsza połowa roku 2013 przyniosła odpowiedź, że do kościołów uczęszcza tyle samo wiernych co w roku ubiegłym. Z kolei do Komunii przystępuje więcej niż w latach poprzednich. Najmniej uczestniczy we Mszy św. i przyjmuje Komunię Świętą w diecezjach północnych w szczecińsko-kamieńskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej.
 • Józefinizm medialny - to określenie stare z czasów cesarza Austro-Węgier Józefa II. Ale zjawisko jest szersze jak uczy historia, każdy potężny władca - od rzymskich cesarzy poczynając przez Henryka VIII i jakobinów, aż po Bolesława Bieruta ulega pokusie, aby narzucić swoją wole Kościołowi. Dziś taką rolę przejmują liberalne media, które chcą zmiany nauczanie Kościoła w kwestiach bioetyki i spojrzeniu na rodzinę czy homoseksualizm .

 

Wołanie papieża

 

Płaczmy nad nasza obojętnością: Panie użycz nam łaski płaczu nad naszą obojętnością, nad okrucieństwem, jakie jest w świecie, w nas...

 

Na nowy tydzień - Szczęść Boże!
ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz

 

 

Ilustracja: Lorenzo Lotti, 1535, Madonna z Dzieciątkiem i świętymi Joachimem i Anną (Courtauld Instutute of Art Gallery, Londyn).

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka