Ogłoszenia - 2 grudnia 2012 - Pierwsza Niedziela Adwentu - Nowy Rok Liturgiczny

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie
Św. Ambroży Św. Ambroży

Dzisiaj przypada w naszej parafii 21 rocznica rozpoczęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Chrystusa Króla. Dekret zezwalający podpisał biskup Ignacy Jeż 28 listopada 1991 roku - jako owoc pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina i do naszej parafii. Bogu niech będą dzięki za każdą osobę adorującą Chrystusa Pana pod postacią Chleba Eucharystycznego.

Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić za wszystkich zmarłych przedstawionych Panu Bogu w tegorocznych wypominkach. Także od dnia dzisiejszego przed sumą (godz. 10.15) rozpoczynamy nabożeństwo zamówionych wypominek rocznych. Możne je w dalszym ciągu zamawiać w biurze parafii.

Na Msze sw. o godz. 15.00 zaproszone są dzieci przedszkolne z rodzicami.


Roraty

Od jutra (poniedziałek) przeżywamy roraty. Z pewnością jest to czas inny, całkowicie podporządkowany treściom religijnym. Tradycyjnie przychodzimy całymi rodzinami na godz. 6.00. Z radością zachęcamy na gorące śniadania po Mszy św. roratniej. W pierwszym tygodniu Mszom św. będzie przewodniczył ks. Bogusław, w drugim - ks. Andrzej, w trzecim ks. Piotr. Pamiętamy o lampionach, o serduszkach. Dzieci, które przyniosą serca z wypisanymi dobrymi uczynkami będą mogły wylosować "zeszycik" w kształcie serca z miejscem, gdzie można trwale zapisać dobre czyny oraz ze specjalna zawieszką, co czyni go oryginalną ozdoba choinkową. Wierzymy w Wasze kochające serca i zapał do rzeczy wielkich. W globalnym spojrzeniu na roraty - przypominamy o czwartku - który jest ratunkiem dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli być w godzinach rannych. Czwartkowe spotkania - poprowadzi Ksiądz proboszcz.

 • Msze św. podczas adwentu będą odprawiane w tygodniu : 6.00, 7.00. 12.00 i 18.00.
 • W pierwszym tygodniu nowego miesiąca przypominamy o intencjach stałych grup modlitewnych.
 • W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
 • We wtorek - św. Barbarę dziewicę i męczennice;
 • W czwartek - św. Mikołaja.
 • Po Mszy św. wieczornej w czwartek Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego zaprasza na nabożeństwo w intencji powołań;
 • W piątek - wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.
 • Pierwszy piątek miesiąca. Msze św. dodatkowe o godz. 9.00 i 16.30. Adoracja nocna ze Mszą św. za Ojczyznę o godz. 24.00;
 • W sobotę - 8 grudnia NMP - Niepokalanej. Patronalne święto młodzieży żeńskiej. Spotkanie z dziewczynami od kl. I Gimnazjalnej - w kościele o godz. 12.00 z Księdzem proboszczem. W programie: Msza św., dyskusja w sali sw. Józefa.
 • Także w sobotę Koszalińskie Duszpasterstwo Nauczycieli serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie, które tym razem będzie miało charakter modlitewny. Konferencja duchowa i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie odbędą się w kaplicy Chrystusa Króla przy naszym kościele po Mszy św. wieczornej a więc ok. godz. 18.45. Zapraszamy! - ks. W. Wójtowicz, duszpasterz nauczycieli.
 • S. Marianna pragnie w tym dniu przyjąć do grupy "Małych pomocników Maryi" dzieci ze szkołu nr 21 -  kaplica Chrystusa Króla godz. 12.00. Zaproszeni są rodzice i przyjaciele dzieci. Po nabożeństwie planowane jest spotkanie w szkole katolickiej
 • Przygotowanie dzieci do I Komunii św.: S. Marianna z rodzicami ze swojej dziecięcej grupy planuje spotkanie 5. 12. o godz. 19.00 w kaplicy Chrystusa Króla, ks. Bogusław - także z rodzicami dzieci komunijnych swojej grupy, planuje spotkanie w sobotę o godz. 19.00 w kościele.
 • P. Hanna i S. Marianna dla swoich grup poświęcenie medalików będą miały w niedzielę za tydzień o godz. 15.00.
 • Sakrament Bierzmowania: Przez cały Adwent można zapisywać się do sakramentu bierzmowania - uczniowie II klas gimnazjalnych przynajmniej z jednym z rodziców - w biurze parafii od godz. 9.00 do 17.00.


Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - ks.proboszcz po Mszach św. zbiera ofiary na potrzeby kościoła.

W II niedzielę grudnia - przewidziana jest zbiórka na rzecz Funduszu Pomocy dla Kościołów Wschodnich.

Informacje rożne:

Nowy rok liturgiczny z woli papieża Benedykta XVI jest "Rokiem wiary". W parafii będzie to widoczne między innymi przez odwiedziny duszpasterskie wszystkich rodzin (te rodziny, których w czasie kolędy nie będzie - będą umówione w innym terminie). Ks. proboszcz nawiązując do dawniejszej tradycji parafii rozpoczyna kolędę już w najbliższym tygodniu: we wtorek odwiedzi od godz. 16.00 mieszkańców bloku przy ul. Władysława IV 42, w środę - 44, w czwartek - 48, w niedziele za tydzień - Jana Pawła II 27. Do miłego zobaczenia.

Na nowy tydzień - chorym w szpitalach i leżących w mieszkaniach, zdrowym, młodym i wcześniej urodzonym życzymy Szczęść Boże!

Ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka