Ogłoszenia parafialne - 21 lutego 2021 - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Musimy narodzić się na nowo z wody i z Ducha. Musimy też zostać ochrzczeni Duchem Świętym i mocą. W Duchu Świętym nadeszło Królestwo Boże w mocy i prawdzie. Kto porzuci grzechy i uwierzy w dobrą nowinę, staje się prawdziwie wolnym uczestnikiem Królestwa Chrystusowego. Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym to jedyny ratunek dla upadłego i zgubionego świata. Chrystus doznał cierpień i zapłacił za wszystkie grzechy. Jedyny prawy i sprawiedliwy, cierpiał za winnych i nieprawych - tak pojednał nas z Bogiem na wieki.

 

 • Okres Wielkiego Postu, jest szczególnym czasem łaski od Pana, aby poprzez post, modlitwę i jałmużnę jak najlepiej przygotować się duchowo i fizycznie na przeżycie najważniejszych prawd naszej Wiary. Rozdzierajmy jednak nasze serca a nie szaty, aby ten czas obfitował w naszym życiu w nawrócenie i umocnienie relacji z Bogiem. Pomogą nam w tym rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w naszej parafii od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu. Już dziś kierujemy zaproszenie do wszystkich parafian i rozpoczynamy modlitwę o błogosławione owoce rekolekcji.
 • Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30. Podczas nabożeństw będą tradycyjnie zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • Sakrament pokuty w niedzielę podczas każdei Eucharystii, a w tygodniu na Mszach o godz. 7.00 i 7.30, od 11.45 do 12.00 i od 17.00 do 18.00.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.00, po Mszy Świętej o godz. 12.00, o godz. 17.00 i po Mszy Świętej o godz. 18.00. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 będzie możliwość przystąpienia do Komunii świętej.
 • W związku z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu oraz trwającą sytuacją epidemiczną informujemy, że rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży nie odbędą się. Przypominamy jednocześnie o diecezjalnych propozycjach skierowanych do młodzieży w Wielkim Poście, które odbędą się w formie hybrydowej:
  • 26 marca (piątek), godz. 20.00 - Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów do Skrzatusza.
  • 29-30 marca (poniedziałek, wtorek), godz. 20.00 - Wielkopostne Rekolekcje Młodzieżowe (on-line) - głosi biskup Edward Dajczak.
 • W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich liderów wspólnot z naszej parafii na spotkanie na plebanii. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 17, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii na spotkanie na plebanii.
 • W niedzielę 28 lutego po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym sklepiku pod chórem do nabycia jest Gość Niedzielny i inna prasa. Można również nabyć książkę śp. Ks. Kazimierza Bednarskiego "Kronika Księdza", z której cały dochód jest przeznaczony na cele parafii. Są również już od tej niedzieli do nabycia "Paschaliki" Caritasu na stół wielkanocny w cenie 5 złotych.
 • Szkoła Katolicka prowadzi już nabór do klas pierwszych na nowy rok szkolny. Zapisy w sekretariacie szkoły.
 • Prosimy o bezwzględne zakrywanie ust i nosa w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych!!!

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Jan Orzechowski, + Andrzej Gałus.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza swoim pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka