Ogłoszenia parafialne - 14 lutego 2021 - Szósta Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

W Chrystusie, cokolwiek czynimy, wszystko na chwałę Bożą czynimy. Dlatego staramy się przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Tylko to, co czynimy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi, pozostanie na wieki. Bóg szuka takich, którzy oddają Mu cześć w duchu i w prawdzie. I Bóg błogosławi takich, którzy we wszystkim starają się, aby inni mogli dostąpić zbawienia. Szukamy zawsze najpierw Królestwa Bożego. Szukamy chwały Boga i zbawienia innych.

 

 

1. W Niedzielę 7 Lutego o godz. 9:00 odszedł do Pana nasz ks. Proboszcz Kazimierz Bednarski. Przez cały tydzień odbywały się Msze Święte i modlitwy za naszego zmarłego duszpasterza. Pragniemy w tym momencie jako duszpasterze parafii i współpracownicy śp. Ks. Proboszcza, wyrazić naszą ogromną wdzięczność wszystkim, którzy byli obecni w tym trudnym i bolesnym dla nas tygodniu. Bp Edwardowi Dajczakowi, Bp Krzysztofowi Włodarczykowi i Bp Krzysztofowi Zadarce za przewodniczenie w Mszach pogrzebowych, za wygłoszone homilie i poprowadzenie uroczystości pogrzebowych na cmentarzu. Bp Seniorowi Pawłowi Cieślikowi za wsparcie nas ofiarą Mszy Świętej oraz modlitwą. Ks. Dziekanowi Henrykowi Romanikowi, za pomoc w organizacji uroczystości pogrzebowych, dobrą radę i wsparcie, na które mogliśmy liczyć. Ks. Ryszardowi Łopaciuk za kazanie na Mszy Świętej dla kapłanów we czwartek i podzielenie się swoim doświadczeniem i dobrą radą w tych trudnych dniach. Ks. Łukaszowi Gąsiorowskiemu - Dyrektorowi Wydziału Duszpasterskiego, za pomoc jaką służył, kiedy ks. Kazimierz przebywał w szpitalu oraz za koordynację planu uroczystości pogrzebowych z ramienia Kurii. Ks. Piotrowi Pękulowi, za przygotowanie i koordynację liturgicznego przebiegu uroczystości pogrzebowych. W tym miejscu chcemy podziękować także wszystkim kapłanom za obecność, modlitwę i każdą ofiarę Mszy Świętej za zmarłego kapłana Kazimierza Bednarskiego. Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić również wszystkim siostrom i braciom zakonnym za ich obecność i wsparcie modlitewne. Za wielką pomoc w organizacji i czuwanie nad przebiegiem uroczystości pogrzebowych składamy podziękowania na ręce Pani Dyrektor Szkoły Katolickiej Barbary Gęgotek dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły katolickiej. Za ogromną pomoc w organizacji i przygotowanie kościoła dziękujemy z całego serca Panu Marcinowi Pankowi, naszemu kościelnemu oraz Pani Ewie za dekoracje kwiatowe. Wszystkim wspólnotom modlitewnym i ludziom dobrej woli za każdy gest pomocy składamy wielkie serdeczne Bóg zapłać!!!

2. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Przy kaplicy zostanie wyłożona księga i zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych. Dziś po każdej Mszy Świętej tradycyjna kwesta na bieżące potrzeby parafii. Tą bieżącą potrzebą w tych zimowych miesiącach jest faktura z MECu, którą jest nam trudniej opłacić ze względu na brak w tym roku kolędy i związanych z nią ofiar. Dlatego za każdą ofiarę składamy wielkie Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu w środę 17 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który jest szczególnym czasem łaski od Pana, aby poprzez post, modlitwę i jałmużnę jak najlepiej przygotować się duchowo i fizycznie na przeżycie najważniejszych prawd naszej wiary. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 12:00; 16:30 i 18:00. Sakrament pokuty podczas każdej Mszy Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilość posiłków ograniczona tylko do dwóch lekkich i jednego do syta. W ciągu całego okresu Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Piątek o godz. 9:00, po Mszy Świętej o godz. 12:00, o godz. 17:00 i po Mszy Świętej o godz. 18:00. Po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 będzie możliwość przystąpienia do Komunii św.

5. Sakrament pokuty w Niedzielę podczas każdej Eucharystii a w tygodniu na Mszach o godz. 7:00 i 7:30: od 11:45 do 12:00 i od 17:00 do 18:00.

6. Przyszła Niedziela to I Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30. Zgodnie z ustaleniami duszpasterskimi jeszcze z ks. Proboszczem Kazimierzem chcemy czas Wielkiego Postu rozpocząć od Rekolekcji Wielkopostnych, Jeżeli nic się nie zmieni to szczegółowe informacje na temat rekolekcji zostaną podane w przyszłą niedzielę. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale będziemy na bieżąco informować o różnych innych formach rekolekcji wielkopostnych w naszej diecezji.

7. Prosimy o bezwzględne zakrywanie ust i nosa w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych!!!

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ ks. Proboszcz Kazimierz Bednarski, + Maria Bednarczyk, + Janina Bochniarz, + Włodzimierz Karpiński, + Władysława Gil, + Henryk Kopera, + Helena Cabaj, + Andrzej Żelisławski.

 

 

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza swoim pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka