Ogłoszenia duszpasterskie - 10 stycznia 2021 - Święto Chrztu Pańskiego

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Jezus rzekł: Jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Rzekł również: Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Wszyscy, którzy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa - zostali zanurzeni w Jego śmierć, razem z Nim pogrzebani i wkroczyli w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca. Jako odrodzeni przez wiarę i chrzest - umarliśmy dla grzechu, a żyjemy dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Apostoł Piotr napisał: Nawróćcie się i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.

 

  • Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dziś świętujemy kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy nowy Okres Zwykły w ciągu roku. Dekoracje bożonarodzeniowe i kolędy śpiewane podczas liturgii pozostaną z nami tradycyjnie do 2 lutego - Święta Ofiarowania Pańskiego.
KOLĘDA 2021
  • Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas duszpasterskiej wizyty kapłana w naszych domach zwany kolędą. Mając na uwadze sytuację sanitarną, jak i troskę o bezpieczeństwo naszych parafian i wsłuchując się w głos naszego biskupa ordynariusza, pragniemy poinformować wszystkich Parafian, że nie możemy nawiedzić Waszych domów jak to czyniliśmy w poprzednich latach i prosimy o wyrozumiałość. Nie oznacza to, że jako kapłani nie chcemy się spotkać z naszymi parafianami, aby się z nimi modlić i im błogosławić na nowy rok 2021.
  • Dlatego w tej sytuacji to my pragniemy z całego serca zaprosić do kościoła, który jest przecież domem nas wszystkich, na Eucharystię o godz. 18.00 i na wspólne spotkanie kolędowe w tym tygodniu (od 11 do 16 stycznia) mieszkańców rejonu ulic Księdza Proboszcza.
  • Prosimy, aby każdy przybywający na Msze Święta przyniósł ze sobą we własnym naczyniu wodę, która zostanie poświecona po kazaniu i wspólnej modlitwie o błogosławieństwo dla całej rodziny i domu. Po błogosławieństwie każdy otrzyma specjalnie przygotowany Rytuał Rodzinny i pamiątkowy obrazek kolędowy. Za wszelkie tradycyjne ofiary kolędowe, które będzie można złożyć na tacę z całego serca dziękujemy.
  • Plan naszego wspólnego kolędowania jest podany na naszej stronie internetowej - TUTAJ
  • Spowiedź w naszym kościele dziś w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej. W tygodniu od poniedziałku do soboty na Mszy Świętej o godz. 7.00 i 7.30, od 11.45 do 12.00, od 17.30 do 18.00. Spowiadamy w konfesjonałach, ale istnieje możliwość spowiedzi w salce, o co możemy poprosić kapłana prywatnie.
  • Zachęcamy w tym tygodniu do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Chrystusa Króla codziennie od 7.30 do 17.30.
  • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej - Nabożeństwo do Ducha Świętego. We wtorek po Mszy św. wieczornej - Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. W środę o godz. 17.45 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby, dziękczynienia i uwielbienia składamy na kartkach do skarbony przy ołtarzu Maryjnym.
  • W przyszłą niedzielę Ksiądz Proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie i ekonomiczne parafii.

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Helena Karnicka, + Beata Joanna Elias, + Jadwiga Wołoszczuk, + Andrzej Stefan Gil, + Tadeusz Jan Gościniak, + Władysław Semeniuk, + Henryk Kaczkowski, + Jan Śnieżko, + Danuta Sierakowska, + Jerzy Krawętkowski, + Danuta Maria Toporowska, + Marian Nieśpiał, + Jan Mikusiński.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za wszelkie modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza Was pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka