Ogłoszenia duszpasterskie - 3 stycznia 2021 - Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Wszystko bierze swój początek w Bogu i Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Słowo było na początku u Boga. A przez Słowo wszystko się stało. Słowo stało się ciałem i jako Jezus z Nazaretu zamieszkało między nami. W Nim staliśmy się dziećmi Bożymi. W Nim Ojciec wybrał nas dla siebie już przed stworzeniem świata. W Nim zostaliśmy napełnieni wszelkim błogosławieństwem z nieba. Chrystus, który jest w łonie Ojca, objawił Go nam i zbawił na wieki, abyśmy cieszyli się niebiańskim szczęściem. Ojciec Chwały przez poznanie Chrystusa, dał nam ducha mądrości i objawienia, tak iż coraz lepiej i głębiej Go poznajemy. Oświecił też oczy serca naszego, abyśmy stale widzieli wspaniałą wieczność, do której nas powołał.

 

 • SŁOWO stało się CIAŁEM i zamieszkało między nami... Tym, którzy Je przyjęli dało moc, aby stali się DZIEĆMI BOŻYMI. Trwamy w radości Bożego Narodzenia, które nie powinno być jakimś wydarzeniem w naszym życiu, które minęło i możemy o nim zapomnieć. Podczas każdej Eucharystii zawsze jesteśmy świadkami narodzin Jezusa, który przychodzi ze swoimi łaskami i pragnie zawsze znaleźć miejsce w naszych sercach.
 • Dziś Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Pierwsza niedziela miesiąca - tradycyjna zbiórka Księdza proboszcza na cele parafii. Za wszelkie ofiary składamy wielkie Bóg zapłać!
KOLĘDA 2021
 • Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas duszpasterskiej wizyty kapłana w naszych domach zwany kolędą. Mając na uwadze sytuację sanitarną, jak i troskę o bezpieczeństwo naszych parafian i wsłuchując się w głos naszego biskupa Edwarda Dajczaka, pragniemy poinfonnować wszystkich Parafian, że nie możemy nawiedzić Waszych domów jak to czyniliśmy w poprzednich latach i prosimy o wyrozumiałość. Nie oznacza to, że jako kapłani nie chcemy się spotkać z naszymi parafianami, aby się z nimi modlić i im błogosławić na nowy rok 2021.
 • Dlatego w tej sytuacji to my pragniemy z całego serca zaprosić mieszkańców konkretnych ulic naszej parafii:
  • Pierwszy tydzień - od 4 do 9 stycznia - rejon ulic ks. Piotra Kozłowskiego.
  • Drugi tydzień - od 11 do 16 stycznia - rejon ulic Księdza Proboszcza.
  • Trzeci tydzień - od 18 do 25 stycznia - rejon ulic ks. Tomasza Kmiecika.
  • Czwarty tydzień - od 25 do 30 stycznia - rejon ulic ks. Piotra Woźniaka.
  • Szczegółowy wykaz terminów na stronie parafialnej - TUTAJ
 • Zapraszamy w tych dniach do kościoła, który jest przecież domem nas wszystkich, na Eucharystię na godz. 18.00 i na wspólne spotkanie kolędowe.
 • Prosimy, aby każdy przybywający na Msze Święta przyniósł ze sobą we własnym naczyniu wodę, która zostanie poświecona po kazaniu i wspólnej modlitwie o błogosławieństwo dla całej rodziny i domu. Po błogosławieństwie każdy otrzyma specjalnie przygotowany Rytuał Rodzinny i pamiątkowy obrazek kolędowy. Za wszelkie tradycyjne ofiary kolędowe, które będzie można złożyć na tacę z całego serca dziękujemy. Plan naszego wspólnego kolędowania i szczegóły spotkań będą podane pod koniec ogłoszeń i będą również dostępne w gablotach przy kościele oraz na naszej stronie internetowej.
 • Środa (6 stycznia) - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Epifanii znane w tradycji jako Święto Trzech Króli, którzy reprezentując świat przybyli oddać pokłon Jezusowi Chrystusowi i ofiarować mu dary. To Uroczystość nakazana, która zobowiązuje wszystkich katolików do obowiązkowego uczestnictwa w Eucharystii i od powstrzymania się od prac niekoniecznych. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło, które tradycyjnie dzięki naszemu parafialnemu Caritas będziemy mogli zabrać do naszych domów.
 • Czwartek (7 styczni) - pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej w kaplicy Chrystusa Króla nabożeństwo o powołania i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 • Niedziela (10 stycznia) - Święto Chrztu Pańskiego - zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego.

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Stanisław Dąbrowski (l. 92), + Mirosław Janusz Polańczyk (l. 70).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za wszelkie modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza Was pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka