Ogłoszenia duszpasterskie - 29 listopada 2020 - Pierwsza Niedziela Adwentu

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Nie wiemy, w którym dniu nasz Pan przyjdzie, dlatego mamy uważać i czuwać bezustannie... Kiedy czas ten nadejdzie, nie mamy spać zajęci światem, ale gorliwie zajmować się sprawami Królestwa Bożego... Pan przyjdzie, Pan nadchodzi, Jego przyjście jest pewne, Jego przyjście będzie nagłe i potężne... Pan mówi do wszystkich: Czuwajcie! Szczęśliwi, którzy noszą Chrystusa w swoim sercu i zabiegają o Jego sprawy.

 

 • MARANA TA - PRZYJDŹ PANIE JEZU - to wołanie szczególnie brzmi w czasie, w którym żyjemy jako uczniowie w oczekiwaniu na przyjście naszego Pana. Przypomina nam o tym szczególnie Adwent, który dziś rozpoczynamy. To czuwanie i radosne oczekiwanie na Paruzję i na świętowanie Tajemnicy Wcielenia.
 • Pan jest blisko i chcemy tego szczególnie doświadczać wraz z Maryją podczas Mszy Roratnich. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Dobrze pamiętamy, że to szczególna i piękna tradycja naszej parafii, która co roku angażowała i motywowała dzieci i całe rodziny z naszej parafii.
 • Tygodniowe Msze Święte w okresie Adwentu: 6.00, 7.00, 12.00, 18.00. W Niedzielę według stałego porządku.
 • W dniu dzisiejszym na Mszy świętej o godz. 10,00 Ksiądz proboszcz dokona poświęcenia ikon Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, które od dziś będą pielgrzymować wśród rodzin z naszej parafii. Jeżeli ktoś chciałby przyjąć pod swój dach Matkę Bożą Pielgrzymującą to prosimy o kontakt z ks. Piotrem Woźniakiem, który jest koordynatorem tego duchowego wydarzenia.
 • Poniedziałek (30 listopada) - Święto św. Andrzeja, apostoła.
  • Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację ze wspólnotą Veni Creator.
 • Czwartek (3 grudnia) - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • Pierwszy czwartek grudnia dzień, w którym szczególne pamiętamy w modlitwie o kapłanach, jak i prosimy o nowe powołania kapłańskie.
  • Po Mszy świętej wieczornej w kaplicy nabożeństwo o powołania i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 • Piątek (4 grudnia) - Wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła. | Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  • Dzień spowiedzi i komunii świętej w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości.
  • Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Sakrament Pokuty prżed każdą Mszą świętą i od godz. 16.00 do 18.00.
  • Po Mszy świętej wieczornej w kaplicy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą świętą o północy.
 • Sobota (5 grudnia)
  • Pierwsza sobota miesiąca.
  • Dzień wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości. Kapłani nie odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem. W szczególnych i pilnych przypadkach prosimy o indywidualne zgłaszanie do biura parafii.
 • Niedziela (6 grudnia) - Druga Niedziela Adwentu.
  • Podczas każdej Mszy świętej tradycyjna kwesta Księdza Proboszcza na potrzeby parafii. Za każda złożoną ofiarę składamy Wielkie Serdeczne Bóg Zapłać!
 • W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku panowie kościelni nie roznoszą opłatków po domach. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych można się zaopatrzyć w poświęcony opłatek u pana kościelnego Marcina, który stoi sam przy głównym wyjściu z kościoła. W tygodniu Opłatki będą rozprowadzane w zakrystii w godzinach 6.00-20.00 oraz 8.00-15.00 w Biurze parafii. Za każda dobrowolna ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Gościa Niedzielnego i inną prasę katolicką.

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Stanisław Wydrych (l. 70), + Józef Matecki (l. 70), + Zygmunt Janczak (l. 74), + Kazimierz Sztorc (l. 76), + Roman Lipiński (l. 68).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza Was pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka