Ogłoszenia duszpasterskie - 22 listopada 2020 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Pan mówi: Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tych potrzebujących - Mnieście uczynili. Pan oczekuje, że będziemy miłować się wzajemnie tak, jak On nas umiłował. Wiara działa przez miłość, a miłość nie ustaje w czynieniu dobra. Bez czynnej miłości bliźniego oddalamy się od Chrystusa... On ostrzega, że ci, którzy przeszli przez życie w twardym egoizmie, pójdą na wieczną karę...

 

 • Dziś obchodzimy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Już za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu i nowy rok kościelny. Nie ma fajerwerków na zakończenie roku, ale dziś staje przed nami Jezus Chrystus - Król Wszechświata. Wpatrzeni dziś w naszego Pana i Zbawiciela pragniemy mocno, aby Pan Jezus stawał się królem naszej Ojczyzny, naszej Parafii, naszych Rodzin i naszych Serc. Dziś w kaplicy Chrystusa Króla obchodzimy odpust. Za publiczne odmówienie aktu poświecenia możemy uzyskać odpust zupełny.
 • Dzisiaj przez całą niedzielę, podczas każdej Mszy Świętej, święcimy opłatki. Jak co roku w tych listopadowych dniach panowie Kościelni odwiedzali domy parafian przynosząc im poświęcony opłatek na stół wigilijny. Niestety w tym roku ze względu na sytuacje epidemiczną, nie mogą osobiście dostarczyć do Waszych domów poświęconego opłatka wigilijnego. Dlatego w tym roku prosimy, ze względu na wyjątkową sytuację, abyście sami odebrali opłatek z kościoła lub zakiystii. Opłatki będą rozprowadzane od dzisiaj po każdej Mszy Świętej w niedziele oraz w dni powszednie w godzinach 6.00-20,00 w zakrystii, oraz 8.00-15,00 w Biurze Parafii. Za każdą dobrowolną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Dziś 22 listopada w kalendarzu wspominamy św. Cecylię z Rzymu - patronkę organistów i chórów kościelnych. W związku z tym dziękujemy z całego serca naszym wspaniałym Panom Organistom, Pani Dyrygent wraz z Chórem Kościelnym i życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych za wstawiennictwem św. Cecylii.
 • Miesiąc listopad, który w naszej tradycji jest szczególnie poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe są odprawiane do soboty 28 listopada o godz. 17.15, Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
 • Akcja "Torba Miłosierdzia" jest odpowiedzią na słowa papieża Franciszka, który ustanowił Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa. Aby włączyć się w akcie należy z kościoła zabrać specjalnie przygotowaną papierową torbę do domu, uzupełnić ją artykułami pierwszej potrzeby - spożywczymi i chemicznymi a następnie przynieść ją z powrotem do kościoła.
 • Poniedziałek (23 listopada)
  • Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację ze wspólnotą Veni Creator.
 • Sobota (28 listopada)
  • Po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 s. Cecylia zaprasza na spotkanie wszystkich Zelatorów kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
 • Niedziela (29 listopada) - pierwsza niedziela Adwentu.
  • O godz. 17.45 zapraszamy na kolejny miesiąc nowenny przez wstawiennictwo św. Urszuli Ledóchowskiej.
 • Cały czas wspominamy 40 lat naszej Parafii, jednak ze względu na sytuację, wszystkie wspomnienia możemy obserwować w internecie na naszej stronie parafialnej czy dzięki uprzejmości telewizji kablowej TV MAX, na ekranach naszych telewizorów. Z całego serca pragniemy wyrazić naszą wdzięczność dla Pana Tadeusza Rogowskiego, który prowadzi nasza stronę parafialną oraz dla Pani Redaktor Moniki Kuzio-Czapka i całej TV MAX.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Gościa Niedzielnego i inną prasę katolicka.

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Mirosław Czesław Ziętara (l. 78), + Anna Szawieła (l. 90), + Andrzej Zdzisław Duliński (l. 72), + Piotr Sroka (l. 69).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza Was pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka