Ogłoszenia duszpasterskie - 15 listopada 2020 - Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy. Wtedy na bezbożnych spadnie nagła zagłada. Kto wierzy, nie zginie, ponieważ nie jest w ciemności i ten dzień nie zaskoczy go jak złodziej. W Chrystusie jesteśmy sprawiedliwością Bożą, synami dnia i światłości - nie mamy nic wspólnego z nocą i ciemnością... Bez ustanku się modlimy, czuwamy, trwamy w trzeźwości i wstrzemięźliwości. Nie lekceważymy Słowa Pańskiego.

 • Bóg jest dobrotliwy i każdego z nas obdarowuje codziennie różnymi darami i łaskami. Szczególnie doświadczamy tego podczas każdej Eucharystii. Umiejmy codziennie dobrze pomnażać i wykorzystywać otrzymane od Boga talenty w naszym życiu, abyśmy na końcu czasu naszego życia, jako dobrzy słudzy, mogli wejść do radości naszego Pana.
 • Przeżywamy dziś szczególny dzień troski o ubogich. Ze względu na sytuację pandemii nie będzie tradycyjnej zbiórki Caritas na potrzeby ubogich, ale wszystkich ludzi dobrego serca zachęcamy, aby ofiary składać do skarbon przy wyjściu z kościoła. Za każda ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Miesiąc listopad, który w naszej tradycji jest szczególnie poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Najskuteczniejszą formą pomocy, jaką możemy ofiarować tym, których kochaliśmy za życia i nie przestajemy kochać po śmierci, jest ofiara Mszy świętej, odpusty i płynąca prosto z serca modlitwa. W związku z sytuacją pandemii Stolica Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, który możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami każdego dnia przez cały miesiąc listopad. Przy wyjściu z kościoła są umieszczone kartki na wypominki, które możemy zabrać ze sobą i wypisać wyraźnie naszych bliskich zmarłych oraz dostarczyć je do Biura parafii lub składając na tacę. Nabożeństwa wypominkowe sa odprawiane do końca listopada w dni powszednie o godz. 17.15 a w Niedziele o godz. 17.30, Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
 • Poniedziałek (16 listopada)
  • Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.
 • Wtorek (17 listopada) - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • Po Mszy świętej wieczornej siostra Cecylia zaprasza na spotkanie wszystkich, którzy zapisali sie do kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
 • Środa (18 listopada) - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
 • Piątek (20 listopada) - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 • Sobota (21 listopada) - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • Od godz. 17.00 zapraszamy na adorację do kaplicy Chrystusa Króla, która zakończy się Eucharystią odpustową o północy.
 • Niedziela (22 listopada) - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  • Ostatnia Niedziela roku liturgicznego.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Gościa Niedzielnego i inną prasę katolicką.

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Sławomir Dawidek (l. 75), + Edward Bagniuk (l. 81), + Edmund Kosiński (l. 87), + Janina Zofia Dąbrowska (l. 86), + Adam Jan Frydrysiak (l. 70), + Jerzy Pazio (l. 65), + Zygmunt Marian Lewiński (l. 73).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i życzliwość. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka