Ogłoszenia duszpasterskie - 8 listopada 2020 - Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Wiara w zmartwychwstanie daje nadzieję większą niż każdy smutek, bo tak jak Jezus umarł i zmartwychwstał, tak i my umrzemy i powstaniemy z martwych, aby na zawsze być już z Panem. Pan zstąpi z nieba, a wtedy ci, którzy umarli w Nim i my żyjący w Nim, będziemy porwani przez chwałę Bożą na spotkanie z Panem, które nigdy się nie zakończy. Jezus wszystko nam powiedział, abyśmy mieli radość i pociechę Ducha...

 

 • W tej trudnej dla wszystkich sytuacji epidemii pamiętajmy jako katolicy o praktycznym realizowaniu przykazania miłości względem siebie na co dzień. Dbajmy o siebie i o innych! Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, dystansie społecznym i dezynfekcji rąk! Zakończyła się kwarantanna kapłanów z naszej parafii i dziś chcemy podziękować wszystkim za modlitwy i okazaną z serca pomoc. Wielkie serdeczne "Bóg zapłać" chcemy skierować na ręce ks. dziekana Andrzeja Hryckowiana i kapłanów z dekanatu Koszalin, którzy wsparli nas swoją posługą duszpasterską.
 • Powracamy do tradycyjnego planu sprawowania Eucharystii. Msze święte dziś sprawowane są w porządku niedzielnym tj. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00,13.30, 15.00, 16.30, 18.00. W tygodniu o godz. 7.00, 7.30, 12.00 i 18.00. Wszystkie zamówione intencje w czasie kwarantanny były odprawiane zgodnie z planem przez kapłanów podczas kwarantanny i dziękujemy ofiarodawcom za świadectwo wiary i wyrozumiałość.
 • Rozpoczęliśmy miesiąc listopad, który w naszej tradycji jest szczególnie poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Najskuteczniejszą formą pomocy, jaką możemy ofiarować tym, których kochaliśmy za życia i nie przestajemy kochać po śmierci, jest ofiara Mszy świętej, odpusty i płynąca prosto z serca modlitwa. W związku z sytuacją pandemii Stolica Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, który możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami każdego dnia przez cały miesiąc listopad. Przy wyjściu z kościoła są umieszczone kartki na wypominki, które możemy zabrać ze sobą i wypisać wyraźnie naszych bliskich zmarłych oraz dostarczyć je do biura parafii lub składając na tacę. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się w poniedziałek 9 listopada i beda odprawiane do końca listopada w dni powszednie o godz. 17.15 a w Niedziele o godz. 17.30, Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
 • W dniach od 1 do 8 listopada odbyła się ogólnopolska akcja "Różaniec do granic nieba". Podjęliśmy modlitwę różańcową w naszych domach i w naszym kościele. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste zakończenie modlitwy i oddaniu siebie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi.
 • W środę 4 listopada ze względu na sytuację pandemii przeżywaliśmy skromnie 40 rocznice utworzenia parafii p.w. Ducha Świętego. Dziś przed Mszą świętą o godz. 9.00 zostanie poświęcona przez Księdza proboszcza okolicznościowa tablica pamiątkowa, która została umieszczona przy wejściu w naszym kościele.
 • Zakończyło się malowanie kościoła i kaplicy. Możemy podziwiać efekty odnowienia ścian kościoła i dziękujemy Panu Bogu, że wszystko przebiegło szczęśliwie i zgodnie z planem. Pozostała nam jeszcze do spłacenia rata i dlatego dziś odbywa sie tradycyjna kwesta Księdza proboszcza na cele parafialne. Za wszelkie złożone ofiary z całego serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Poniedziałek (9 listopada) - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • Po Mszy śwoętej wieczornej zapraszamy na adorację i wspólną modlitwę i uwielbienie ze wspólnotą "Veni Creator".
 • Wtorek (10 listopada) - Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • Po Mszy wieczornej - nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 • Środa (11 listopada) - Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  • 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości.
  • Msze święte będą odprawiane z planu dnia powszedniego (7.00, 7.30, 12.00 i 18.00).
 • Czwartek (12 listopada) - Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 • Piątek (13 listopada) - Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • W kaplicy o godz. 17.00 odbędzie się tradycyjna Eucharystia za zmarłych z naszej parafii, którzy odeszli od nas w październiku.
 • Zakończyło się malowanie i już dziękowaliśmy malarzom i darczyńcom, ale dziś z całego serca chcemy bardzo mocno podziękować Panu Marcinowi Pankowi i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali pana kościelnego w sprzątaniu kościoła i kaplicy.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Gościa Niedzielnego i inną prasę katolicką.

 

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

+ Jan Wiśniewski (l. 78), + Dariusz Bugajski (l. 58), + Marianna Wilkiewicz (l. 80), + Konstanty Mikołajek (l. 80), + Krystyna Jankowska (l. 71), + Sławomir Dawidek (l. 75).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 

Dziękujemy za życzliwość, modlitwy, ofiary niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka