Ogłoszenia duszpasterskie - 11 października 2020 - Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

Napisane przez  Opublikowano w: Ogłoszenia Duszpasterskie

Oto nasz Bóg, oto nasz Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność... On jest naszym pasterzem i niczego nam nie brakuje - w Nim mamy wszystko, co jest potrzebne do życia i pobożności i wielkiego zbawienia. Nasz Bóg według swego bogactwa zaspokaja wspaniale w Chrystusie każdą naszą potrzebę. W Chrystusie zaprosił nas na ucztę weselną: Królestwo Boże jest w nas i pośród nas - to sprawiedliwość i pokój i radość w Duchu Świętym. Wiara w Chrystusa wprowadza do wiecznego Królestwa Ojca.

 

 

 • Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce i niepokojący wzrost nowych zakażeń spowodował, że od soboty (tj. 10 października 2020 roku) cały nasz kraj znajduje się w tzw. strefie żółtej. Nasze miasto Koszalin zostało zakwalifikowane do strefy czerwonej. Wobec tak dużego zagrożenia w naszym kościele podczas zgromadzeń religijnych może uczestniczyć ok. 1500 osób. Apelujemy i przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościelnej! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!
 • Biskup Edward Dajczak w swoim zarządzeniu zwraca się z prośba do wszystkich wiernych naszej diecezji, aby w niedzielę 11 października 2020 roku, w każdym kościele i kaplicy naszej diecezji odśpiewać suplikacię Święty Boże, Święty Mocny. Prosi i zachęca wszystkich wiernych do modlitwy błagalnej o ocalenie przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Odpowiadając na apel Bp Edwarda zapraszamy wszystkich codziennie do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, w kaplicy Chrystusa Króla, w Godzinie Miłosierdzia pomiędzy godz. 15.00 a 16.00. Powyższa intencję będziemy włączać również codziennie podczas nabożeństw różańcowych o godz. 17.30.
 • Dziś niedziela 11 października - przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: "Totus tuus"". O godz. 10.30 Msza Święta i Pierwsza Komunia dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 17. Zapraszamy dzieci z klas III ze KSP i SP17. które w maju 2021 przystąpią do Pierwszej Komunii, na Mszę Świętą inicjacyjną o godz. 12.00. Podczas tei Eucharystii odbędzie się poświecenie różańców. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci z klas III do Pierwszej Komunii w biurze parafii do końca października. Ze względu na Pierwsze Komunie dziś wypominki roczne zostaną odprawione o godz. 14.45.
 • Poniedziałek (12 października)
  • Po Mszy świętej o godz. 18.00 wspólnota Veni Creator zaprasza do wspólnej modlitwy i uwielbienia.
 • Wtorek (13 października) - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  • Dzień Fatimski w naszej parafii. W związku z sytuacją serdecznie zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.30, Eucharystię o godz. 18.00 i po Mszy procesję fatimską.
 • Środa (14 października)
  • O godz. 17.30 Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: prośby i podziękowania prosimy składać na kartkach do skrzynki przy ołtarzu Maryjnym.
 • Czwartek (15 października) - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła.
 • Piątek (16 października) - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
 • Sobota (17 października) - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • O godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny (koło katedry) zostanie odprawiona Msza święta w intencji rodziców po stracie dziecka.
  • Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym rozpoczną się w kaplicy o godz. 11.30.
 • Niedziela (18 października)
  • Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.
  • Podczas każdej Mszy Świętej zostaniemy zapoznani przez s. Celinę z Apostolatem Matki Bożej Pielgrzymującej.
 • Kontynuujemy remont i malowanie naszego kościoła. Z tej racji w dniu dzisiejszym nie będzie zbiórki po Mszach świętych z uwagi na XX Dzień Papieski. Zbiórka przełożona jest za tydzień. Dziś i w najbliższym tygodniu prosimy o solidarny i wspólny wysiłek ofiar na tacę, czy zakup'książki Księdza Proboszcza "Kronika Księdza", czy indywidualne ofiary na malowanie, które możemy składać w biurze parafii. Pozostało jeszcze ok 1/3 powierzchni kościoła do pomalowania. Za każdą ofiarę składamy wielkie serdeczne Bóg zapłać!
 • Parafia zatrudni na połowę etatu kadrową. Zgłoszenia do biura parafii i szkoły. Parafia zatrudni na cały etat katechetę do szkoły podstawowej. Zgłoszenia do biura parafii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i inną prasę katolicką.

 

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszej Parafii, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Mieczysław Wojtyra (l. 89), + Zbigniew Józef Stokowski (l. 69), + Kazimierz Woźniak (l. 81).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza łaską zdrowia i pokojem ducha. Szczęść Boże!

 

Komentarz do czytań: Marek Ristau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka